Dziecko w drodze? Czas na zmianę samochodu!

Ciąża to bardzo ważny czas zarówno w życiu kobiety, jak i mężczyzny. To okres, w którym zachodzi bardzo wiele zmian w relatywnie krótkim czasie. Często wraz z decyzją o nowym potomku pojawia się decyzja o zmianie samochodu. Wynika to z faktu, że młody mężczyzna rzadko jest posiadaczem rodzinnego SUV-a, a właśnie o takim samochodzie warto pomyśleć przy zakładaniu rodziny. Pojawia się więc pytanie, co wybrać, gdyż rynek of  eruje nam bardzo wiele możliwości. Oto kilka propozycji ze względu na zasobność portfela.

  1. Klasa ekonomiczna: Dacia Duster

Najczęściej wybierany samochód w naszym kraju. Komfortowy w jeździe, bezpieczny, ale przede wszystkim ekonomiczny. Oto powody, dla których wybierany jest ten samochód, który kosztuje ok. 30 tys. zł., a w najlepszej wersji ok. 60 tys. zł. Tani w zakupie, mało pali, niedrogi w utrzymaniu, tanie części, przestronny. Największą zaletą tego samochodu jest jego niska cena w stosunku do jakości przez co wiele młodych rodzin decyduje się na zakup Daci Duster.

  1. Klasa średnia: Volkswagen Tiguan

Jak większość samochodów tej marki VW Tigualn nie jest drogi biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, ponadto bardzo powoli traci na wartości, gdyż od ponad 10 lat na rynku jest hitem. Kompaktowy SUV o przestronnym wnętrzu, malej awaryjności oraz dużym bagażniku. Jako jego zaletę warto wymienić małe spalanie, co często jest determinantem przy decyzji o zakupie tego samochodu. Porównując do Daci Duster jego cena jest wyższa, gdyż to samochód innej klasy. W wersji napędowej 4×4 żadne warunki terenowe, ani atmosferyczne nie stanowią dla niego przeszkody.

3. Klasa premium: BMW X3

Jeden z najlepszych SUV-ów tej klasy. BMW X3 to bardzo komfortowy samochód. Wygodne fotele, znacznie więcej miejsca, niż w Daci Duster, czy VW Tiguanie, bogato wyposażony, mało awaryjny, bezpieczny. W testach zderzeniowych to jeden z najbezpieczniejszych samochodów tego segmentu.  Biorąc pod uwagę jego przestronne wnętrze dwa foteliki samochodowe (a nawet trzy) nie będą stanowiły żadnego ograniczenia, czy poczucia dyskomfortu. To jeden z najlepszych, najbezpieczniejszych i najlepiej wyposażonych samochodów tego typu.

 

Zmiana samochodu w czasie oczekiwania na dziecko jest bardzo ważnym krokiem. Przy wyborze należy kierować się przede wszystkim stanem naszego problemu, ponieważ gdy dziecko przyjdzie na świat liczba wydatków wzrośnie kilkakrotnie.

Komentarze

Komentarze