Dziewczyna wycisnęła pryszcza na nosie. Zakończyło się tragicznie!

Wyciśnięcie pryszcza na czubku nosa spowodowała chorobę mózgu u pewnej 19-letniej kobiety z Zhejiang w Chinach. Dziewczyna trafiła w krytycznym stanie do szpitala – informuje portal Daily Mail.

Miała pryszcza na nosie

Pewna 19-letnia Chinka miała na nosie pryszcza, który bardzo ją drażnił. Pewnego dnia postanowiła coś z tym zrobić i zaczęła go samodzielnie wyciskać. Po wyciśnięciu pryszcza dziewczyna zaczęła odczuwać silny ból w okolicy prawego oka. Kilka dni później miała gorączkę, a jej oko było bardzo opuchnięte. W końcu 19-latka trafiła do szpitala w stanie krytycznym z gorączką sięgającą 39 stopni i objawami rozpoczynającego się zapalenia opon mózgowych.

Jak do tego doszło?

Przyczyną jej stanu była zakrzepica zatoki jamistej, jednej z zatok żylnych opony twardej. Ta niebezpieczna choroba rozwija się w wyniku rozprzestrzeniania się procesu zakaźnego do zatok opony twardej mózgu. Z powodu zakrzepicy zatoki jamistej umiera co trzeci pacjent.

Czytaj też: Zakrzepica żył głębokich w czasie ciąży i po ciąży – co należy o niej wiedzieć?

„Zakrzepica zatoki jamistej (ZZJ) została opisana po raz pierwszy przez Brighta w 1831 r. Zanim wdrożono do terapii leki przeciwbakteryjne, śmiertelność z powodu zakrzepicy zatoki jamistej wynosiła 100%. Obecnie dzięki odpowiednim lekom wskaźnik śmiertelności jest niższy niż 30%” – czytamy na portalu www.dermatologia-praktyczna.pl.

Co może być źródłem infekcji?

Źródłem infekcji mogą być zęby, uszy, nos lub zatoki. Najwyraźniej w tym przypadku infekcja została wprowadzona do rany pozostawionej po wyciśniętym pryszczu.

Co się stało z 19-latką?

Ostatecznie Chince przepisano kurs antybiotyków. Jej stan jest obecnie stabilny, ale dziewczyna wciąż pozostaje w szpitalu.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze