Dziewczynka napisała PORUSZAJĄCY LIST do uchodźców. Ukryła go w śpiworze.

Mieszkańcy Ukrainy masowo uciekają przed wojną. Schronienia szukają przede wszystkim w Polsce, gdzie są organizowane bazy noclegowe dla uchodźców. Jedna z nich znajduje się w szkole podstawowej nr 5 w Przemyślu. To tam, w jednym ze śpiworów znaleziono rozczulający list od małej dziewczynki zaadresowany do uchodźców.

Mieszkańcy Ukrainy masowo uciekają ze swojego kraju przed inwazją Rosjan. Zdecydowana większość z nich szuka schronienia w Polsce, gdzie ze względu na bliskie położenie od granicy, pierwszym przystankiem jest dla nich Przemyśl. Mieszkańcy Przemyśla zorganizowali schronienie dla uchodźców w Szkole Podstawowej nr 5. Ukraińcy mogą tam liczyć na nocleg, ciepły posiłek, żywność, napoje, środki higieny osobistej i ubrania.

Dzięki, nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, udało się zebrać m.in. materace, łóżka polowe, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, wodę i inne niezbędne rzeczy.  Dzięki temu, wymęczeni drogą uchodźcy mogą wypocząć, przespać całą noc i przygotować się do dalszej drogi. Ilość zebranych rzeczy zdecydowanie robi wrażenie.

 

Rozczulający list do uchodźców

To właśnie w jednym ze śpiworów dostarczonych do Szkoły Podstawowej nr 5 w Przemyślu znaleziono „przesyłkę” zaadresowaną do uchodźców. O znalezisku poinformowała na swoim profilu na Facebooku wolontariuszka i mieszkanka Przemyśla, Pani Małgorzata Czycz:

 

„Dzisiaj przy przygotowywaniu miejsc dla uchodźców w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu w jednym ze śpiworów znalazłam taki liścik oraz paczkę lizaków i cukierki. Ado dziewczynko o wielkim sercu ten liścik sprawił dzisiaj radość naprawdę wielu osobom”

 

Źródło: www.facebook.com/malgorzata.czycz
Źródło: www.facebook.com/malgorzata.czycz/

 

Mała dziewczynka o imieniu Ada, wcisnęła do śpiworu karteczkę z napisem: „Witajcie w Polsce. Wiem, że wam ciężko żyć na granicy. Ada”. 

Liścik wzruszył nie tylko zaangażowanych w pomoc wolontariuszy, ale także internautów.

Nie wiadomo kim jest dziewczynka o imieniu Ada, nie wiemy tez nic o jej rodzicach. Nie ulega jednak wątpliwości, że ich postawa jest godna podziwu.

Tymczasem Szkoła Podstawowa nr 5 w Przemyślu informuje, że nadal potrzebuje odzieży oraz wózka dla kilkumiesięcznych bliźniaków.

 

Źródło: www.parenting.pl

Komentarze

Komentarze