Ekologiczne pampersy? Oto POWÓD, dla którego WARTO JE KUPIĆ

Czy warto zainwestować w ekologiczne pampersy? Dziecko do momentu korzystania z nocnika zużywa średni 6000 pampersów. A korzystając z nich dziecko zużywa ok 25 kg polipropylenu, 67 kg czystej ropy oraz 4-5 drzew na część wewnętrzną.

Zużyte, stanowiące ok 820 kg lub 35 metrów kwadratowych odpady, na wysypiskach rozkładają się ok 300- 500 lat! Trochę przerażające, prawda? Ale od kilku lat na rynku można dostać ekologiczne pieluszki jednorazowe, które są świetną alternatywą dla standardowych pampersów.

Skład takiej ekopieluchy znacząco różni się od tej powszechnie używanej. Zrezygnowano z plastikowej zewnętrznej warstwy, którą zastąpiono skrobią kukurydzianą lub bawełną z ekologicznych upraw. Zmniejszono w nich także objętość poliakrylanu sodu, który schowany w pieluszce nie szkodzi dziecku. Dlatego są polecane zwłaszcza dzieciom z dużymi skłonnościami alergicznymi.

Dbanie o nasze dziecko nie wyklucza dbania o środowisko. Takie ekologiczne pieluchy ulegają biodegradacji w 50- 70%. Do ich produkcji wykorzystuje się celulozę z lasów o zrównoważonym rozwoju, a opakowanie produkowane są z makulatury bądź produktów w 100% biodegradowalnych.

Warto wypróbować.

źródło: ekodieciak.pl

zdjęcie: pixabay.com

KB

Komentarze

Komentarze