Eksperci radzą jak utrzymać noworoczne postanowienia

Wydawaj mniej, oszczędzaj więcej, schudnij i zakochaj się

Postanowienia ekscytują kiedy tworzą się w naszej wyobraźni, bywają jednak niezwykle trudne w spełnieniu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak trzymać się swoich celów i realizować marzenia?

https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/biegac-biegacze-cardio-droga-polna-34495/

Na samym początku każdej nowej ścieżki wszyscy myślimy, że damy radę. I zapewne słusznie! Aczkolwiek w miarę upływu czasu powoli okazuje się, że silna wola nie wystarczy, aby osiągnąć zamierzenia. W myśl niedotrzymanych sobie przyrzeczeń w sieci pojawiła anegdota „Święty Mikołaju, źle zrozumiałeś. To ja miałem zeszczupleć, a nie moje konto bankowe!” Niektórzy poprsotu nie traktują swoich marzeń logicznie, marząc o marzeniu i kropka. Ta i nie tylko, grupa osób szybko zaczyna tracić motywację. Eksperci radzą, że na prowadzenie zawsze powinna wychodzić wiara w to, że mam wszystkie umiejętności i wszystko, czego mi potrzeba, abym mógł osiągnąć to czego pragnę. Jak powiedział Steve Jobs, skoro pojawiło się jakieś pragnienie w Twoim sercu to znaczy że w głębi duszy wiesz ze posiadasz wszelkie środki aby je urzeczywistnić.

Podlewaj kwiaty

Co stałoby się z ciałem, gdyby przez tydzień nie otrzymywało żadnego pożywienia, słońca ani wody? Tak samo jest z ludzkim umysłem, trzeba go karmić, radzą eksperci. Pozytywne, motywujące myśli nie tylko napędzają wiarę, zwyczajnie pomagają przerwać ciężkie chwile. Niektórzy badacze sugerują, że nasz umysł powinien regularnie pić słowa mocy i sukcesu.

Potęga podświadomości

Joseph Murphy wierzył w siłę ludzkiej podświadomości. W swojej książce „Potęga Podświadomości” stwierdza, że to w co wierzymy, czyni nas tym, kim jesteśmy. „Wszystko jest możliwe dla tych, którzy wierzą.” Pomysł Murphy’ego był taki, że każdy może przeprogramować swój umysł, aby wstać, iść i osiągać. Każda negatywna myśl, która bardzo często brzmi „nie mogę”, powinna zostać natychmiast zastąpiona przez „mogę”. Stale powtarzane słowa pociągają za sobą konsekwencje. Warto zadbać aby były jak nabardziej budujące.

Komentarze

Komentarze