Eksperci: To cichy ZABÓJCA! Czai się nawet w WODZIE MINERALNEJ!

Czy picie butelkowanej wody mineralnej na pewno jest bezpieczne? Nie do końca! Coraz więcej badań pokazuje, że butelkowana woda wypełniona jest mikroplastikiem.

Mikroplastik jest wszędzie. Także w wodzie mineralnej

Mimo iż reklamy zachwalają wodę sprzedawaną w butelkach jako „czysty i zdrowy produkt”, a konsumenci – jeśli spojrzeć na dane dot. sprzedaży – wydają się w to wierzyć, picie takiej wody wcale nie jest zdrowe!

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Deutsche Welle i Orb Media, który opierał się na badaniu produktów jedenastu producentów, którzy sprzedają butelkowaną wodę w 17 miejscach w 8 krajach świata, w 93 proc. próbek wody odkryto zanieczyszczenia.

Popularność takiej wody rośnie

Jak pokazują badania, na całym świecie pije się coraz więcej wody mineralnej. Badacze próbują odpowiedzieć na pytanie o szkodliwość mikrocząstek plastiku, które spożywamy wraz z wodą.

„Jeszcze nie wiemy, jaka część tych cząstek rzeczywiście dostaje się do krwi” – mówi Rolf Halden, szef Center for Environmental Health w Arizonie.

Dodaje, że wraz z cząstkami mikroskopijnych rozmiarów do organizmu ludzkiego dostają się również bardzo groźne chemikalia.

Czytaj też: Każdy z nas ZJADA nieświadomie PLASTIK! Oto, co robi on z twoim ciałem!

zabójca
Pixabay

Szkodliwe substancje

„Gdy malutkie cząsteczki sztucznych tworzyw dostaną się do żywej tkanki, może to doprowadzić to tak zwanego stresu tlenowego, który z kolei może wywołać chroniczne zapalenia” – twierdzi Heather Leslie, ekspertka z Vrije Universiteit w Amsterdamie.

Eksperymenty wykonywane w celu przygotowania raportu wykazały duże różnice między badanymi butelkami, nawet butelkami tego samego rodzaju. Podczas gdy woda z jednej butelki była wolna od zanieczyszczeń, to ta z drugiej butelki mogła zawierać nawet tysiące cząsteczek obcych substancji. Były wśród nich PET (politereftalan etylenu) wykorzystywany do produkcji butelek oraz polipropylen zawarty w zakrętkach.

Czytaj też: Ciężarna poszła popływać. Kiedy wyszła z morza plażowicze przeżyli SZOK…

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze