Eliminuje ryzyko wystąpienia otyłości, jest szybka w przygotowaniu! Sprawdź, czy masz ją w swoim domu!

Zależy Ci, aby choć trochę pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a przy tym zjeść pysznie i sycąco? Przedstawiamy sposób na zredukowanie otyłości. Jej przygotowanie zajmie dosłownie chwilę.

Owsianka z nasionami chia to genialna alternatywa dla sytego i zdrowego śniadania. Zarówno płatki owiane jak i nasiona chia są bogate w błonnik, który reguluje proces trawienia. Nasiona chia oraz nasiona szałwii hiszpańskiej wspomagają zwalczanie otyłości.

 

Owsianka, a więc owies ma idealny zestaw aminokwasów i witamin z grupy B, E. Pełne ziarno owsa składa się z 30 proc. z błonnika z czego 15proc. rozpuszcza się w wodzie. Taka proporcja substancji obniża cholesterol. Dodatkowo błonnik posiada w swoim składzie beta-glukan, który zapobiega cukrzycy typu 2. Udowodniono, że owsianka zjadana codziennie zapewnia większą sprawność fizyczną i wytrzymałość.

 

ZOBACZ TEŻ:Możesz tam polecieć BEZ OBAW! Oto ranking najbezpieczniejszych krajów

 

Eksperci zapewniają, że dodanie nasion chia czy nasion szałwii hiszpańskiej do codziennych potraw eliminuje ryzyko wystąpienia otyłości oraz pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Do przygotowania owsianki użyj płatków górskich lub błyskawicznych. Odstaw ją z ognia na 5 minut i wedle uznania wzbogać  o nasiona, owoce lub orzechy. Prawda, że szybko? Przy tym zdrowo i pysznie!

 

Żródło:wpabczdrowie/ pixabay

Komentarze

Komentarze