Gdy dziecko MOCZY SIĘ W NOCY… Zobacz, co robić w takiej sytuacji

Co robić gdy dziecko moczy się w nocy? Okazuje się, że ten powszechny problem to nie tylko zmora dzieci, ale również udręka rodziców. Chcemy pomóc dziecku, jednak nie do końca wiemy w jaki sposób powinniśmy się zachować. Dzięki tym wskazówkom, być może uda wam się wyeliminować kłopoty z nietrzymaniem moczu u dziecka.

Zadbaj o to, by dziecko skorzystało z toalety przed snem

Jeśli dziecku zdarza się miewać problemy z nietrzymaniem moczu podczas snu, dopilnuj, by za każdym razem zanim położy się do łóżka, skorzystało z toalety. Taka profilaktyka może mieć ogromne znaczenie. Przypominaj mu również o regularnym korzystaniu z toalety w ciągu dnia.

Nie dawaj dziecku do picia przed snem herbaty czy ziółek

Niektóre napary, herbaty i ziółka mają właściwości moczopędne. Jeśli twoje dziecko wypije je przed snem, może wystąpić prawdopodobieństwo, że wasz problem powróci.

Nie krzycz, nie dawaj kar, nie wyśmiewaj dziecka

Dziecko, które zmoczyło się podczas snu prawdopodobnie nie było tego świadome, dlatego nigdy nie stosuj wobec niego kar, nie krzycz, pod żadnym pozorem nie poniżaj go przy innych domownikach, nie wyśmiewaj. Takie nierozsądne zachowanie może sprawić, że dziecko zamknie się w sobie, będzie czuło lęk, a w konsekwencji… znowu zmoczy się w nocy.

Idź z dzieckiem di specjalisty

Jeśli twój maluch skończył 6-7 lat, a mimo to nadal notorycznie moczy się w nocy, zabierz go do specjalisty. Wykonane zostaną badania, które potwierdzą lub wykluczą choroby układu moczowego lub cukrzycę.

Źródło: Przepis na zdrowie

Zobacz też: 17-latki KĄPAŁY SIĘ NAGO w zbiorniku wodnym! Teraz staną przed sądem

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze