Gienek Loska NIE ŻYJE! WSTRZĄSAJĄCE kulisy śmierci!

Nie żyje Gienek Loska. Utalentowany muzyk zmarł wczoraj w wieku 45 lat. Co było przyczyną jego śmierci?

Kim był Gienek Loska?

Gienek Loska to utalentowany muzyk, wokalista, gitarzysta, kompozytor i tekściarz. Największą popularność przyniosła mu wygrana pierwszej edycji programu „X Factor”. Wraz ze swoim zespołem Gienek Loska Band wydał dwie płyty.

Artysta zmarł

Loska doznał jakiś czas temu udaru. Traumatyczne wydarzenie miało miejsce podczas jego pobytu w rodzinnym domu w Białooziersku na Białorusi, gdzie mieszka jego mama. Tuż po pobycie na Białorusi, artysta planował powrót do Polski, ale jego plany pokrzyżował udar. Pomoc została udzielona zbyt późno i Loska trafił do szpitala w Baranowiczach dopiero po jedenastu godzinach. Jako przyczynę śmierci wymienia się brak możliwości opieki nad nim po przebytym udarze w dobie pandemii koronawirusa.

„Zmarł w domu swojej Mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach doznał rozległego wylewu” – poinformowała Polska Fundacja Muzyczna na Facebooku.

Loska
IG

Zgon Loski potwierdzili także jego przyjaciele z zespołu Gienek Loska Band.

„Na swojej ukochanej Białorusi, w otoczeniu bliskich, odszedł na drugą stronę. Do zobaczenia przyjacielu” – napisali w sieci.

Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Pogrzeb artysty odbędzie się dziś na Białorusi.

„W dniu dzisiejszym Artysta zostanie pochowany na Białorusi, w Biełooziersku – rodzinnym mieście. Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało” – czytamy w oświadczeniu dla prasy.

„W wyniku akcji zbiórki i dzięki wpłatom na specjalne konto PFM przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka lekarstwa, odżywki, środki pielęgnacyjne, jedzenie medyczne, zabiegi, sprzęt, wyjazdy wolontariuszki , za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy. Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki jaki na nim pozostaną przekażemy na Fundusz Pomocowy PFM służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie” – poifnromowała Polska Fundacja Muzyczna.

Źródło: Facebook

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze