Gigantyczny noworodek w Wielkiej Brytanii! Rodzice i lekarze w szoku!

Brytyjskie media donoszą, że narodziny chłopca o imieniu Zagrys, wywołały ogromne zdziwienie nie tylko jego rodziców, ale i lekarzy. Noworodek ważył prawie 6 kilogramów i mierzył 61 cm. Takiego giganta nikt się nie spodziewał.

Wielki maluch

Gigantyczny noworodek przyszedł na świat w szpitalu w Cheddington w Wielkiej Brytanii. Jego mama spodziewała się, że synek będzie większy od przeciętnego noworodka, dlatego 25.marca zapisała się na cesarskie cięcie. Przeprowadzane wcześniej badania USG pokazywały, że chłopiec jest wyrośnięty. Aż dwie osoby musiały wyciągać noworodka z brzucha mamy. Jedna osoba zwyczajnie nie dała sobie rady z ogromnym noworodkiem.

Ubranka za małe

Wielki noworodek nie zmieścił się nawet na wadze, na której ważone są maluszki po przyjściu na świat. Jego rodzice spodziewali się, że Zagrys będzie sporych rozmiarów, dlatego wcześniej zakupili ubranka na trzymiesięczne niemowlę. Przewidywali, że maluch powinien zmieścić się w nie. Jednak tak się nie stało. Wszystkie ubranka okazały się być zbyt małe na 6-kilogramowego noworodka. Potem tata dokupił ubranka na półroczne i dziewięciomiesięczne dziecko. Te rozmiary pasowały już na Zagrys’a.

Pexels

Brak apetytu w ciąży

Mama gigantycznego noworodka nie miała apetytu w ciąży i prawie nic nie jadła. Już trzy lata temu urodziła sporą córeczkę. Wówczas apetyt bardzo jej dopisywał w ciąży. Teraz było odwrotnie. Większość potraw jej nie smakowała i nie odczuwała niemal głodu. Rodzice i młodsza siostra zakochali się w wielkim maluszku. Przewidują, że może w przyszłości zostanie graczem rugby. Mimo 6 kilogramów i 61 centymetrów wzrostu, chłopiec nie jest największym noworodkiem w Wielkiej Brytanii. 8 lat temu w Gloucester przyszedł na świat chłopiec, który ważył 7,02 kg.

Źródło: The Sun

Zdjęcia: Pexels

Komentarze

Komentarze