Górowanie mężatek nad singielkami? Zobacz o jaką kwestię zdrowotną chodzi!

Spór na temat, kto jest szczęśliwszy, mężatka czy singielka, trwa od wielu lat. Jedne cieszą się wolnością, drugie ciepłem rodzinnym. Nie pozostaje wątpliwości fakt, że jest to kwestia indywidualna. Jednak badania sugerują, że małżeństwo wpływa na zdrowie intymne kobiet.

www.freepik.com

Przewaga zdrowotna mężatek

Indyjscy naukowcy, przeprowadzili badanie, które miało na celu zaobserwowanie, jaki wpływ ma stan cywilny na wiek menopauzalny. Wyniki pokazały, że to właśnie singielki, przechodzą klimakterium wcześniej niż mężatki, czy wdowy. Badanie wykazało, że średnia wieku przekwitania u kobiet stanu wolnego, wynosi 45 lat. Mężatki przechodzą menopauzę w 46 roku życia, a wdowy 48.

Przyczyna

Eksperci uważają, że do takiego zróżnicowania, okresu menopauzy, wpływa obecność mężczyzny u boku kobiety. Zatem partner, pozytywnie wpływa na poziom estrogenów! Idąc tym tropem, mężatki wolniej się starzeją.

Czym w ogóle jest menopauza?

Menopauza,  jest naturalnym etapem u kobiet. Klimakterium, to nic innego, jak trwałe ustanie cykli miesiączkowych. Spadek estrogenu w tym czasie, odpowiada za uderzenia gorąca, bezsenność i huśtawki nastroju. Według medycyny, prawidłowy okres na przejście menopauzy, to wiek między 45.  a 55. rokiem życia kobiety. Późne klimakterium, ma miejsce jeśli ostatnia miesiączka wystąpi między 55. A 60. rokiem życia. Wczesne klimakterium jest wtedy, kiedy miesiączka ustanie między 40. A 45. r.ż. Istnieje jeszcze jedno określenie medyczne: menopauza przedwczesna. O niej mówimy, kiedy klimakterium występuję przed 40 urodzinami.

Komentarze

Komentarze