“Teraz jest właściwy czas”. Ross z “Przyjaciół” dopuścił się MOLESTOWANIA. Uniknie kary

David Schwimmer znany jest m.in. z roli Rossa Gellera w kultowym serialu Przyjaciele. Jak się okazuje, aktor jest osobą bardzo zaangażowaną w sprawy społeczne. Wziął udział i wyprodukował kilka spotów na temat molestowania seksualnego kobiet.

Chodzi o kampanię społeczną o nazwie #ThatsHarrasment. Jej celem jest uświadamianie kobiet, jakie zachowania są molestowaniem seksualnym. Kampania uczy, jak należy reagować, kiedy mężczyzna się ich dopuszcza. Tematem spotów jest przekraczanie granic w kontaktach w miejscu pracy. Mają one uzmysłowić kobietom, że powinny je wyznaczać w stosunku do pracowników płci przeciwnej.

Dlaczego aktor wziął udział w kampanii na temat molestowania seksualnego kobiet w miejscu pracy? Po pierwsze, jego mama była prawnikiem i walczyła z dyskryminacją ze względu na płeć. Kobieta wielokrotnie spotykała się z przejawami seksizmu w środowisku, w którym pracowała.

Po drugie, Schwimmer jest ojcem 6,5-letniej dziewczynki. Nie chce, aby padła ofiarą molestowania.

– Pomyślałem, że jeśli mam coś zrobić na rzecz zmiany dla przyszłych pokoleń, teraz jest właściwy czas — powiedział.

– Mam nadzieję, że mężczyźni też zobaczą to wideo. Oni też mogą się nauczyć, że takie zachowanie jest nieodpowiednie — dodał.

Jak się okazuje, aktor znany z Przyjaciół’ od 20 lat udziela się charytatywnie. Wspiera osoby, zarówno dzieci, jak i dorosłych, które padły ofiarą molestowania seksualnego.

Zobacz też: Kiedy TO przeczytasz, w Twoim związku zapanuje HARMONIA i SZCZĘŚCIE

Źródło: kampaniespoleczne.pl
Źródło zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze