Gwiazda urodziła w szafie! Cierpiała na zespół stresu pourazowego!

Jade Roper, 34-letnia gwiazda amerykańskiej telewizji, przyznała, że przeżyła gwałtowny poród w szafie. Wywołał on u niej silny stres pourazowy. Kobieta zmagała się z lękami i traumą.

Trauma

34-latka jest znana Amerykanom z popularnego reality show. Kobieta jest matką trojga dzieci. Jade Roper zdecydowała się opowiedzieć o jednym z porodów, który zaczął się zupełnie niespodziewanie. Kobieta rodziła w szafie. W wyniku tego zdarzenia, przeżyła zespół stresu pourazowego. Może on narastać wśród kobiet podczas pandemii koronawirusa. Jade Roper powiedziała w rozmowie z Today Parents:

Czułam, że synek mnie nie chce, co było najtrudniejsze. Czułam się tak odłączona i miałam wrażenie, że synek nie wiedział, że jestem jego mamą. Miałam wrażenie, że nie chce, abym nią była

https://www.instagram.com/p/B08tQe4lf7t/

Natrętne myśli

Te natrętne myśli były wynikiem silnego stresu pourazowego, który przeżyła gwiazda amerykańskiej telewizji. Zespół stresu pourazowego towarzyszył jej od nieoczekiwanego porodu w szafie, aż do zajścia w drugą ciążę. Jade Roper przyznała, że poród zaczął się tak nagle i gwałtownie, że myślała, że ona i dziecko tego nie przeżyją. Po porodzie kobiecie przez długi czas towarzyszyły silne zawroty głowy. Wiedziała, czym jest depresja poporodowa, ale jednocześnie miała świadomość, że to, co przeżywa, jest czymś zupełnie innym.

Ważna pomoc

Nieoczekiwanie rozpoczęła akcja porodowa zmusiła ją do wybrania bezpiecznego miejsca na poród. Jade Roper nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego wybrała akurat szafę. Po prostu instynktownie uznała, że to bezpieczne miejsce. Kobieta dość długo zwlekała z pójściem do lekarza, żeby opowiedzieć o swoich dolegliwościach psychicznych. Teraz wie, że powinna to zrobić od razu. Powiedziała:

Bałam się pójść do lekarza. Bałam się, że ktoś nie zrozumie moich uczuć. Że ktoś je zlekceważy. Dopiero po dłuższym czasie przyznałam się partnerowi, do tego, co czuję.

https://www.instagram.com/p/B08tQe4lf7t

Stres jak u żołnierza

Podobny stres przeżywają żołnierze, którzy wracają z pola walki. Tak silny stres jest charakterystyczny dla osób, które przeżyły przestępstwo czy dla jeńców. Co piąta kobieta, która przeżyła traumę, cierpi na zespół stresu pourazowego.

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze