Gwiazdy, które wychowują niepełnosprawne dzieci

Fani są często przekonani, że gwiazdy i celebryci wiodą idealne życie pozbawione przeciwności losu. Można też odnieść wrażenie, że rodzicielstwo znanych osób jest usłane różami. Celebryci w mediach społecznościowych uśmiechają się i nie zdradzają swoich osobistych rodzinnych problemów. Tymczasem są gwiazdy, które wychowują niepełnosprawne dzieci. Zobaczmy, o kim mowa.

Życie gwiazd nie zawsze jest tak kolorowe, jak nam się wydaje. Pomimo tego, celebryci nie poddają się i idą przez życie z głową uniesioną do góry. Niektórzy z nich wychowują niepełnosprawne dzieci i głośno mówią o tym, jakim błogosławieństwem są dla nich ich pociechy.

Superbohaterowie

Niektóre gwiazdy swoim podejściem mogą dawać przykład innym rodzicom, którzy także wychowują niepełnosprawne dzieci. Oni pokazują nam, że niepełnosprawność to nie wyrok. Zobaczmy, które znane osoby w Polsce wychowują dzieci z niepełnosprawnościami:

 

  • Agnieszka Chylińska

Piosenkarka jest mamą, jak sama określa „wyjątkowo wyjątkowego dziecka”. Agnieszka przyznała, że wychowuje syna z autyzmem. Co więcej, wydała książkę pt. „Zezia i Giler”, a także „Giler, trampolina i reszta świata”, których bohaterem jest chłopiec z autyzmem.

 

Źródło: www.instagram.com/agnieszka.chylinska/

 

  • Artur Gadowski

Córka wokalisty zespołu IRA ma zespół Downa. Muzyk wystąpił gościnnie w utworze zespołu SPARK, który nagrano aby wspierać fundację Ja Też. Fundacja ta zajmuje się osobami zespołem Downa oraz wspiera ich najbliższych.

 

Źródło: www.instagram.com/gadowski_artur/

 

  • Ewa Błaszczyk

Córka Ewy Błaszczyk od 21 lat leży w śpiączce, ponieważ w 2000 roku poważnie zakrztusiła się tabletką. Od tego czasu nie ma z nią kontaktu. Zdarzenie to zmotywowało aktorkę do założenia fundacji „Akogo?”, która wspiera dzieci po ciężkich urazach neurologicznych. Ponadto, aktorka przyczyniła się także do powstania słynnej kliniki „Budzik”, która zajmuje się rehabilitacją takich dzieci.

 

Źródło: www.instagram.com/fundacja.akogo/

 

  • Patryk Jaki

Wicepremier Patryk Jaki wychowuje wraz z żoną syna z zespołem Downa. Rodzice wiedzieli o problemach rozwojowych dziecka już na etapie ciąży, jednak aborcja nie wchodziła dla nich w grę. Jak widać, życie jest dla nich wartością nadrzędną. Ponadto, polityk chętnie chwali się zdjęciami z synkiem w mediach społecznościowych.

 

Źródło: www.instagram.com/patrykjaki_official/

 

  • Lucyna Malec

Aktorka znana z serialu „Na Wspólnej” samotnie wychowuje córkę, która urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Jak sama przyznaje, boi się co się stanie z jej dzieckiem, gdy jej zabraknie. „Ja muszę być nieśmiertelna”– wyznaje aktorka.

 

Źródło: www.facebook.com/zosia.majer

 

  • Paweł Wawrzecki

Aktor wychowuje córkę, która ma porażenie mózgowe. Paweł otwarcie przyznaje, że aktywnie uczestniczy w wychowaniu niepełnosprawnego dziecka, a jego córka bardzo go kocha.

 

Źródło: www.instagram.com/kulturawokolnas/

 

ZOBACZ TEŻ: Późna ciąża? Te gwiazdy urodziły po 40-stce!

 

Źródło: www.parenting.pl,   www.pl.aleteia.org

 

Komentarze

Komentarze