Haniebne praktyki selekcji nienarodzonych dzieci. Czy sędziowie powiedzą STOP?

Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Incijatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję organizują wspólny różaniec w intencji dobrego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

W obronie dzieci

22 października 2020 Trybunał Konstytucyjny zajmie się rozpatrywaniem  wniosku o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP tzw. aborcji  eugenicznej, czyli zabijania dzieci podejrzanych o chorobę lub  niepełnosprawność. Wcześniej Trybunał przez trzy lata hamował wydanie orzeczenia w tej sprawie. W związku z tym od 21 września, co tydzień,  przed Trybunałem odbywać się będzie publiczna modlitwa różańcowa o  wydanie dobrego, zgodnego z Konstytucją orzeczenia.

Wspólny różaniec

Fundacja Życie i Rodzina i Komitet Incijatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję organizują wspólny różaniec w intencji dobrego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 września 2020 r. (poniedziałek) w  Warszawie przy al. Jana Christiana Szucha 12a, przed Trybunałem  Konstytucyjnym w godzinach od 18.00 – 19.30. Kolejne spotkania odbywać się będą co tydzień o tej samej porze i w tym samym miejscu.

We czwartek, 22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny na czele z Panią Prezes Julią Przyłębską, rozpozna sprawę niezgodności z  konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w polskiej ustawie aborcyjnej. Dzieje się to po trzech latach oczekiwania i licznych naciskach ze  strony opinii publicznej, a także w chwili, gdy w Sejmie czeka na  rozpatrzenie największa w historii Polski inicjatywa pro-life #ZatrzymajAborcję (www.zatrzymajaborcje.pl).

Dopuszczanie selekcji i zabijania nienarodzonych ze względu na możliwość wystąpienia wad wrodzonych przypomina najgorsze nazistowskie praktyki. Jest hańbą dla polskiego państwa. Trybunał Konstytucyjny ma szansę wreszcie tę hańbę zakończyć.

„Od chwili złożenia w Sejmie projektu #ZatrzymajAborcję oraz pierwszego wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie, legalnie zamordowano ponad 3000 poczętych dzieci. W imię obrony każdego człowieka i bezpieczeństwa obywateli bez względu na stan ich zdrowia, domagamy się jak najszybszego wydania orzeczenia ratującego życie nienarodzonych dzieci. Dlatego też będziemy spotykać się pod Trybunałem co tydzień aby pokazać Sędziom, że jest to sprawa najwyższej wagi” – mówi Kaja Godek, pełnomocnik Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej #ZatrzymajAborcję

Każdy kto chce zaangażować się w tę sprawę, pod adresem:
https://www.twojepetycje.pl/petycje/o-ochrone-zycia-dzieci-zagrozonych-aborcja-petycja-do-julii-przylebskiej/ może napisać maila do Prezes TK Julii Przyłębskiej o ochronę życia dzieci poczętych.
——

INFO PRASOWE PRZYGOTOWANE PRZEZ ZESPÓŁ PRASOWY FUNDACJI ZYCIE I RODZINA.

Źródło i zdjęcie: Fundacja Życie i rodzina

Komentarze

Komentarze