HIT 2018 wśród zabawek NIEBEZPIECZNY! ZAGRAŻA zdrowiu i życiu dziecka

Do niedawna wśród dzieci i młodzieży niezwykle popularną zabawką był fidget spinner. Święcił on triumfy, a jednocześnie stanowił przyczynę licznych wypadków i urazów. Podobnie jest z nowym hitem — slime glutem.

Ta zabawka to przebój roku 2018. Czym jest slime glut? To kreatywna masa plastyczna. Jej ugniatanie i formowanie pozwala się zrelaksować.

Slime glut można kupić albo samodzielnie zrobić z łatwo dostępnych składników.

Jednakże jak wynika z informacji, którą opublikowała Francuska Agencja ds. Bezpieczeństwa, do produkcji slime glut są wykorzystywane szkodliwe substancje. Na przykład boraks, który działa drażniąco na drogi oddechowe, skórę i oczy.

Wśród substancji użytych do produkcji tej zabawki są kleje, barwniki, rozpuszczalniki i inne, które mogą uczulać. Z tego względu u niektórych dzieci, które się nimi bawiły, wystąpiły wysypka i zmiany skórne.

W przypadku najmłodszych pociech istnieje ryzyko otrucia lub zakrztuszenia się slime glutem. Dlatego nie wolno pozwalać im bawić się tą zabawką w samotności. Chwila nieuwagi wystarczy, by doszło do nieszczęścia.

W związku z tym najlepiej nie fundować tej zabawki małemu dziecku, a z myślą o starszym wykonać slime glut samodzielnie z wykorzystaniem naturalnych składników.

Zobacz też: NIEBEZPIECZNE zabawy. Przez przypadek MOŻESZ ZROBIĆ DZIECKU KRZYWDĘ

Źródło: Interia
Źródło zdjęć: pixabay.com

Komentarze

Komentarze