Idą zmiany! Kobiety w ciąży będą mogły ZA DARMO…

Stalowa Wola wprowadza zmiany. W tym mieście kobiety w ciąży będą mogły…

Idą zmiany

Stalowa Wola jest pierwszym miastem w Polsce, które chce umożliwić kobietom w ciąży darmową jazdę środkami komunikacji miejskiej. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, do skorzystania za darmo z transportu miejskiego wystarczy, że kobieta będzie miała przy sobie zaświadczenie lekarskie.

Pomysł pojawił się już wcześniej

Na pomysł wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej dla kobiet w ciąży, wpadli już wcześniej radni z Tarnowa, ale ich inicjatywa nie doszła do skutku. Z kolei w Świnoujściu kobiety w ciąży mają 50 procent zniżki na bilety autobusowe.

zmiany
Pixabay

Kiedy zmiany wejdą w życie?

W trakcie ostatniej sesji rady miasta, prezydent Stalowej Woli – Lucjusz Nadbereżny powiedział, że chciałby, żeby radni zatwierdzili uchwałę w połowie grudnia. Darmowa komunikacja miejska dla kobiet w ciąży może więc zacząć obowiązywać już od początku 2020 roku.

Zdaniem Nadbereżnego, „ciężarne powinny mieć wsparcie pod każdym względem, również w postaci darmowej komunikacji publicznej”.

Jak podaje „Gazeta Wyborcza” – z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Stalowej Woli korzystają już dzieci do 6. roku życia, emeryci i renciści, niepełnosprawni, krwiodawcy oraz weterani i inwalidzi wojenni.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Czy powinno ono zostać wprowadzone również w innych miastach Polski?

Czytaj też: Dziewczynka PŁAKAŁA w autobusie. Nie uwierzycie, CO ZROBIŁ kierowca!

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze