Te IMIONA będą ŚWIĘCIĆ TRIUMFY w 2018 r. Nazwalibyście tak dziecko?

Jesteś w ciąży i rozmyślasz nad wyborem imienia dla dziecka? Na te zagraniczne coraz częściej decydują się nawet Polacy, ponieważ brzmią one oryginalnie (prawo nie zabrania nadawania dzieciom obcojęzycznych imion i wiele osób chętnie z tego korzysta). Portal parentingowy Babygaga opublikował listę tych, które mogą być popularne w 2018 r. Sprawdź, czy wśród nich są Twoje typy.

Imiona dla dziewczynek
Serwis przeanalizował trendy, które królowały w poprzednich latach. Na tej podstawie stworzył swoją listę. W 2017 r. triumfowały Zosie i Oliwie. W tym — według prognoz tego serwisu — odejdą one do lamusa. Na liście imion zebranych przez Babygaga znajdują się zarówno te tradycyjne, jak i nowoczesne.

Jego zdaniem popularne w 2018 r. imiona dla córek to: Karolina, Wiktoria, Wioletta i Emma. Trochę mniejszą popularnością będą cieszyć się takie imiona dla dziewczynek jak Natalia czy Amelia.

Oto pełna lista:
1. Emma
2. Charlotte (pod wpływem księżniczki Charlotte)
3. Sadie
4. Wioletta
5. Kennedy
6. Savannah
7. Penelope
8. Wiktoria
9. Ellie
10. Hazel

Oraz m.in. Natalia, Luna, Aurora, Zoe i Harper — imię córki Victorii Beckham.

Jakie imiona będą najczęściej rodzice nadawać synom?
Serwis Babygaga prognozuje, że popularne będą: Łukasz, Aleksander, Teodor, Adam, Feliks, Oliwier i Józef. Jak widać, w tym przypadku raczej nastąpi powrót do tych tradycyjnych. Rodzice nie będą wybierać imion dziwnych i bardzo oryginalnych jak np. Jeronimo-Martin.

Imiona dla chłopców, które będą popularne w 2018 roku:
1. Finn
2. Jack
3. Atticus
4. Oliver
5. Theodore
6. Reuban
7. Dylan
8. Corin
9. Adam
10. Alexander

Oraz Brandon, Lucas, Jasper czy Isaac.

Jak można zauważyć, w zestawieniu zabrakło wyśmiewanych w Polsce: Dżesiki, Vanessy czy Brajana.

Jeśli więc nie chcemy, aby nasz syn w szkole był jednym z wielu Olków, a córka jedną z wielu Natalii, pomyślmy o innym imieniu.

Co myślicie o tych imionach? Nazwalibyście tak swoje dziecko?

Źródło: babygaga.com
Źródło: pixabay.com

Komentarze

Komentarze