Jak często WYMRAŻASZ poduszki i pościel? Zabij ROZTOCZA ujemną temperaturą!

Roztocza to niebezpieczne dla zdrowia pajęczaki, które zamieszkują nasze domy. Często występują na meblach, w dywanach, kanapach oraz firankach. Znajdziemy je również w pościeli oraz kocach. Zima to okres, w którym łatwo możemy się ich pozbyć. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Mogą być one przyczyną napadów astmy w łóżku, ale również pozostałych reakcji alergicznych. Roztocza odpowiadają za niską jakość naszego snu. Mogą być głównym powodem kiepskiego samopoczucia oraz notorycznego stanu przemęczenia.

Okazuje się, że wymrażanie pościeli może być zbawienne dla naszego zdrowia. Ujemne temperatury mogą całkowicie wyeliminować mieszkające w pościeli mikroorganizmy. Nie wystarczy jednak zwykłe wietrzenie czy odświeżanie. Mróz zadziała na roztocza zabójczo, warto więc wystawić pościel na zewnątrz. Po kilku godzinach wymrażania twoja pościel będzie jak nowa.

Wystarczy już -15 stopni C, by po sześciu godzinach pozbyć się ok. 40% roztoczy z pościeli alergika. Przy temperaturze – 25 °C po kilku godzinach giną wszystkie. Niska temperatura rozprawi się nie tylko z roztoczami. Hamuje rozwój drobnoustrojów i wirusów odpowiedzialnych za różnego rodzaju infekcje– czytamy na stronie portalu zdrowie.gazeta.pl.

Zobacz też: ZOBACZ KONIECZNIE kiedy powinieneś zażyć … tran!

Źródło: Youtube, zdrowie.gazeta.pl

Źródło zdjęcia: Youtube

Komentarze

Komentarze