Jak nie przytyć przez święta? Oto NAJSKUTECZNIEJSZY SPOSÓB by uniknąć dodatkowych kilogramów!

W trakcie trwania świąt Bożego Narodzenia dostarczmy do organizmu tyle kalorii, ile powinniśmy zjeść przez cały tydzień. Co zrobić, by nie przytyć przez święta? Oto NAJSKUTECZNIEJSZY SPOSÓB by uniknąć dodatkowych kilogramów!

Nie stresuj się

Trzymaj nerwy na wodzy i postaraj się spokojnie podejść do tematu świąt Bożego Narodzenia. Osoby zestresowane mają większą ochotę na spożywanie dużych ilości jedzenia. To pewnego rodzaju sposób na odreagowanie i chwilę przyjemności. W rezultacie przytyjesz zdecydowanie więcej, a efekty po świętach mogą być opłakane. Żeby nie podjadać, żuj gumę. Miętowy smak zredukuje ochotę na przyjmowanie kolejnych porcji jedzenia.

Zjedz, zanim zasiądziesz do wigilijnego stołu

Nie głodź się! Całodzienny post spowoduje, że twój wygłodniały żołądek zwariuje na widok jedzenia i nie będzie potrafił powiedzieć pass!

„Pamiętaj o zjedzeniu śniadania i o lekkim obiedzie, np. na bazie warzyw. Unikanie jedzenia przez cały dzień powoduje spadek metabolizmu i gromadzenie wieczornego jedzenia w postaci tkanki tłuszczowej” – radzi dietetyk Hanna Stolińska, z Instytutu Żywności i Żywienia.

Poproś o mały talerz

Podczas wigilijnej kolacji poproś o…mniejszy talerz. Okazuje się, że wielkość naczynia, z którego spożywasz może mieć decydujący wpływ na ilość skonsumowanej żywności.

„Z mniejszego talerza zjemy mniej. W ten sposób nawet najbardziej wymagająca gospodyni nie będzie w stanie nałożyć nam dużych porcji każdej z dwunastu wigilijnych potraw. Dobrze jest trzymać się zasady nakładania każdego z dań tylko raz, unikając niekończących się dokładek” – mówi Aneta Łańcuchowska.

Nie rezygnuj z treningu

Jeśli uprawiasz sport nie rezygnuj z niego. Częste siedzenie przy stole i rezygnowanie z codziennych treningów może spowodować, że odechce ci się ćwiczyć! Postaraj się wykonywać 30 minutowy trening cardio w okresie świąt lub wybierz się na poranny jogging. Twój organizm poczuje się znacznie lepiej.

Zobacz też: Co znajdzie się na wigilijnym stole MAGDY GESSLER? Gwiazda zdradza swój sekret!

Źródło: polki.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze