Jak ochronić smartfona przed upałem?

Niewłaściwe użytkowanie smartfona w czasie upałów może uszkodzić to urządzenie. Jak zatem chronić smartfona latem, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury?

Przegrzewanie smartfonów latem

Według ekspertów, problemy z gadżetami mogą być spowodowane nagłymi zmianami temperatury. W szczególności latem istnieje ryzyko spontanicznego spalenia urządzenia. Specjaliści zauważają, że nowoczesne urządzenia mają systemy bezpieczeństwa, które chronią je przed przegrzaniem, ale i tak smartfon może się rozgrzać z powodu czynników zewnętrznych.

Już teraz temperatury sięgają 30 stopni, a na słońcu sięgają nawet więcej niż 40 stopni. Wysokie ryzyko spontanicznego spalenia urządzenia wiąże się z bezpośrednią lokalizacją telefonu w świetle słonecznym.

Czytaj też: TEGO JESZCZE NIE BYŁO! Smartfon podpowie ci, że miałeś kontakt z zakażonym. JAK?

Nie wolno samodzielnie chłodzić urządzenia

Eksperci zauważają, że w żadnym wypadku nie należy próbować chłodzić urządzenia, które jest bardzo gorące, na przykład wkładając je do lodówki.

„Bardziej poprawne jest, aby smartfon chłodził się stopniowo, bez drastycznych zmian temperatury” – twierdzą.

Przyczyny pożarów telefonów

Pożar urządzenia może być spowodowany nie tylko ekspozycją na słońce, ale także uruchomieniem aplikacji wymagających dużej ilości zasobów, które dodatkowo obciążają baterię gadżetu. Ponadto, eksperci zalecają zrezygnowanie z zakładania zbyt ciasnych osłon na smartfona, które mogą zakłócać normalną cyrkulację powietrza i naturalne chłodzenie urządzenia.

Czytaj też: SZOK! Daje dzieciom smartfon, a SAMA w tym samym czasie…

Źródło: Daily Teleghaph

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze