Jak odzwyczaić dziecko od smoczka? Eksperci zdradzają najlepszy na to moment

Jak skutecznie pozbyć się smoczka, który dla dziecka wydaje się być niezastąpiony? Dla wielu maluchów smoczek to przecież prawdziwy przyjaciel.

 

Eksperci przedstawiają jak odstawić smoczek u dziecka powyżej 1 roku życia?

1.Podaruj prezent za smoczek– zamiana na prezent działa na wiele dzieci. Oferujemy maluchowi zabawkę, która przypadnie mu do gustu

2.smoczek jest zepsuty! Codziennie odcinamy po kawałku smoczka, aż dziecko samo go odrzuci, ponieważ poczuje dyskomfort. Metoda ta dla niektórych może okazać się frustrująca.

3.smoczek dla potrzebujących. Ten sposób zakłada oddanie smoczka komuś kto go bardziej potrzebuje. Pomocny może okazać się płaczący dzidziuś spotkany na spacerze. Niestety powinniśmy być gotowi, że istnieje ryzyko, że w porze wieczoru dziecko zacznie płakać za swoim „przyjacielem”

4.nie ma smoczka i już (przykładowo zgubił się). Zabieramy dziecku smoczek i przeczekujemy cierpliwie furię.

5.żarłoczne zwierzęta pożarły smoczek. Piesek porwał smoczek, zjadła go myszka, końcówkę odgryzła rybka, ukradła żyrafa.

 

Najlepszy jednak  moment na odstawienie smoczka to okres niemowlęcy, ponieważ bobas nie zdążył się jeszcze znacznie przyzwyczaić. Należy liczyć się równeż z tym, że każde dziecko będzie reagowało inaczej.

 

ZOBACZ TEŻ:Boli Cię gardło od klimatyzacji? Ten patent sprawdzi się natychmiast i kosztuje zaledwie 2zł

Żródło:edziecko.pl / pixabay

Komentarze

Komentarze