Jak oszczędzić na kosmetykach? Poznaj 6 sposobów!

Każda z nas chce być zadbana- nasze kosmetyczki pęka w szwach. Odwiedzenie drogerii wiąże się z niemałym wydatkiem? Dzięki tym 6 trikom, zaoszczędzisz na kosmetycznych wydatkach.

https://pl.freepik.com/
  1. Wazelina pod perfumy

Perfumy nie są tanie, a do tego szybko się kończą. Ten sposób pozwoli wydłużyć ich trwałość, a przy okazji będziemy mogły je dłużej używać. Przed użyciem swojego ulubionego zapachu, posmaruj szyję, obojczyki i nadgarstki wazeliną – aromat się dłużej utrzyma, a perfum zużyjemy mniej.

  1. Jeans na przedłużenie żywotności maszynki

Jednorazowa maszynka do golenia, starcza na ok. 5 użyć. Dzięki ‘goleniu’ spodni czy spódniczki jeansowej, wydłużasz jej Zycie nawet do 20 użyć!

  1. Płatki kosmetyczne na pół

Jest to produkt codziennego użytku. Zużywamy go w hurtowych ilościach. Przed zastosowaniem płatka kosmetycznego, przetnij go na pół – dzięki temu płatki nie będą tak szybko znikać, a Ty nie będziesz wyrzucać prawie czystych wacików.

  1. Do samego końca

Wiele kosmetyków, jest zapakowanych w tubkę. To bardzo wygodne rozwiązanie. Kiedy nic już nie wypływa z opakowania, wtedy po prostu wyrzucamy dany specyfik. BŁĄD! Takie opakowanie, wcale nie jest jeszcze puste. Odetnij część tubki, a przekonasz się, że na dnie jest jeszcze spora ilość kosmetyku, która starczy na kilka zastosowań.

  1. Ocet

Chodzi o moczeniu paznokci przed manikiurem. Dzięki temu, dokładnie oczyścisz płytkę, a lakier będzie się dłużej trzymał. Efekt? Rzadsza aplikacja lakieru.

  1. Odśwież maskarę

Tusze do rzęs szybko wysychają, co wiąże się z szybkim zakupem kolejnego opakowania. Istnieje jednak sposób, aby odświeżyć ulubioną maskarę. Wystarczy, że przytrzymasz ją nad parą wodną (np. czajnikiem). Dzięki temu, tusz odzyska pierwotną konsystencję. Uważaj żeby się nie poparzyć.

Co sądzisz o tych sposobach? Wypróbujesz któryś z nich?

Komentarze

Komentarze