Jak przestać się stresować? Oto 7 prostych porad!

Rodzina, życie towarzyskie i praca – mały stres może być oznaką życia pełnego wrażeń. Ale ważnym jest, aby być ostrożnym, bo zbyt duża ilość stresu może prowadzić nawet do choroby psychicznej…

Żeby poczuć się lepiej, nie trzeba wielkich zmian. Wystarczy wprowadzić w codzienną rutynę drobne rzeczy.

Poniedziałek: Powiedz czasami „NIE”

Musisz zdać sobie sprawę, że czasami okej jest się postawić. Na przykład, jeśli twoja siostra prosi, abyś posiedziała z nią i dziećmi, a ty normalnie spędzasz ten czas np. na zumbie, powiedz grzecznie, ale stanowczo: „Przykro mi, ale nie mogę w tym czasie”. Jeżeli taniec jest czymś, co cię relaksuje i możesz wtedy być sobą, nie powinnaś z tego rezygnować.

Wtorek: Zrezygnuj z wymagającego zajęcia

Zamiast na liście rzeczy do zrobienia napisać „posprzątać dom”, zmień to zadanie na siedem mniejszych. Na przykład: wynieść śmieci, umyć wannę, pozmywać naczynia. Nie wyznaczaj sobie też czasu na dokończenie, ponieważ będziesz niespokojna, że robisz coś dłużej niż sobie zaplanowałaś.

Środa: Muesli na śniadanie

Pokarmy takie jak płatki owsiane i chleb pełnoziarnisty, pomogą ci się uspokoić poprzez zwiększenie poziomu serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

stresować
Pixabay

Czwartek: Wyciągnij rękę do przyjaciela

Skorzystaj z reguły 5 minut. Za każdym razem, gdy poczujesz się przytłoczona, weź sobie 5 minut przerwy, aby zadzwonić, wejść na Skype lub napisać SMS-a do członka rodziny lub przyjaciela. Uwalniając swoje obawy, poczujesz się bardziej zrelaksowana i mniej samotna.

Piątek: Weź na celownik aktywny wypoczynek!

Wystarczy spacer, jazda na rowerze wokół bloku lub taniec wokół salonu. Pomoże to zwiększyć krążenie i poziom serotoniny.

Sobota: Znajdź czas tylko dla siebie.

Co najmniej 30 minut w tygodniu powinnaś poświęcić na coś, co sprawia, że jesteś szczęśliwa. Regularne czytanie książki lub rozmyślanie na tarasie z aromatyczną herbatą w ręką – co kto lubi. Jeżeli robić to co lubisz, czujesz się spełniona.

Niedziela: Przytul się!

Nawet jeżeli jesteś zbyt zmęczona na seks, to przecież możesz wtulić się w swojego męża. Kilka minut takiej drobnej przyjemności pomoże uwolnić twojemu ciału oksytocynę, czyli hormon dobrego samopoczucia, który łagodzi napięcie.

Czytaj też: Przestań się stresować! Stres może UTRUDNIĆ…

Źródło: Daily Mail

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze