Jak sobie radzić z nieświeżym oddechem w ciąży? Oto kilka skutecznych sposobów!

Zwiększony poziom hormonów może spowodować nieświeży oddech w ciąży. Jak z nim walczyć?

Mimo iż ciąża to jeden z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących momentów w życiu kobiety, może ona powodować wiele komplikacji i problemów zdrowotnych. Ciężarne muszą radzić sobie z porannymi nudnościami, wahaniami nastroju i zmęczeniem. Poza tymi dolegliwościami większość przyszłych mam boryka się z nieświeżym oddechem.

Czy nieświeży oddech w ciąży jest normalny?

Tak, zjawisko to jest zupełnie naturalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Nieświeży oddech w ciąży jest zwykle spowodowany zmianami zachodzącymi w organizmie. Kiedy jesteś w ciąży, bakterie jamy ustnej wytwarzają merkaptan metylu i siarkowodór, co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu.

Czytaj też: „Anioł rośnie”! Sesja ciążowa topmodelki Gigi Hadid! (FOTO)

Jak walczyć z nieświeżym oddechem w ciąży?

Mimo zmian zachodzących w kobiecym organizmie w czasie ciąży, można poprawić oddech przy jednoczesnym zachowaniu zdrowych dziąseł i zębów. Niektóre z prostych kroków, które możesz wykonać, aby poradzić sobie z nieświeżym oddechem, obejmują:

Szczotkowanie i nitkowanie zębów. Myj zęby co najmniej dwa razy dziennie i nitkuj ​​co najmniej raz. Niektóre kobiety w ciąży nie lubią zapachu i smaku pasty do zębów, co może stanowić prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Jeśli tobie także dokucza ten problem, odwiedź swojego dentystę i poproś go o przepisanie pasty do zębów, którą będziesz tolerować i która jest skuteczna.

Nie zapominaj o umyciu języka. Język zwykle ma powłokę, która pozostawiona na dłużej może zawierać śmierdzące bakterie. Aby pozbyć się nalotu, umyj język szczoteczką do zębów.

Użyj płynu do płukania ust. Oprócz szczotkowania i nitkowania zębów, kobiety w ciąży są również zachęcane do stosowania płynu do płukania ust. Płyn do płukania jamy ustnej może zapewnić dodatkową ochronę przed bakteriami, a także pozostawić w ustach świeży miętowy posmak. Jeśli nie lubisz smaku płynu do płukania jamy ustnej, możesz użyć zwykłej ciepłej wody do płukania ust po jedzeniu. Dzięki temu pozbędziesz się wszelkich cząstek jedzenia, które mogły utknąć między zębami.

Utrzymuj wilgotne usta. Suchość w ustach jest normalna podczas ciąży, ponieważ nie produkujesz wystarczającej ilości śliny. Aby zapobiec nieświeżemu oddechowi, pij dużo wody w ciągu dnia. Możesz także utrzymać wilgotność w ustach, ssąc bezcukrowe cukierki lub żując bezcukrową gumę.

Skontaktuj się z lekarzem. Jeśli pomimo najlepszych starań nadal masz nieświeży oddech, powinnaś umówić się na wizytę u lekarza. Twój lekarz sprawdzi, czy twój problem jest związany z jakimś stanem chorobowym. Może być zmuszony skierować cię do dentysty, jeśli masz poważne problemy stomatologiczne, które wymagają rozwiązania.

Źródło: Babygaga

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze