Jak uniknąć świątecznych kłótni ? Sprawdzone sposoby na pokój przy stole !

Zwykle życzymy sobie zdrowych i spokojnych świąt. Jednak często przy świątecznym stole brakuje spokoju i zgody. Co zrobić, żeby uniknąć konfliktów i dobrze przeżyć ten radosny czas ?

Niewygodne pytania

Warto nastawić się na zestaw niewygodnych pytań, które mogą zadawać krewni. Często robią to nieświadomie i bez złych intencji. Nie złośćmy się na niestosowne pytania. Postarajmy się zachować spokój. Istnieje kilka tematów, które są zakazane bo mogą wywoływać niepotrzebne konflikty:

Polityka

Darujmy sobie rozmowy na tematy polityczne. Poruszanie pewnych kwestii może wywołać sprzeczkę. Lepiej unikać pytań no kogo się głosowało, po co itd. Każdy ma prawo do swojego zdania i swoich poglądów. Takie rozmowy zostawmy na poświąteczny czas.

Zdrowie

Trudno będzie nie rozmawiać o koronawirusie, wzrastających zachorowaniach. Jednak postarajmy się unikać takich tematów. Podobnie jak innych tematów zdrowotnych, operacji, zabiegów.

Plany małżeńskie

Ten temat zawsze jest poruszany przy świątecznym stole. Jednak należy go zdecydowanie unikać. Jeśli nie chcesz rozmawiać, to nikt cię do tego nie zmusi. Najlepiej zmień temat albo pytanie obróć w żart. To zawsze się sprawdza.

Powiększenie rodziny

Bywa drażliwym tematem. Jest bardzo lubiany przez wścibskie osoby. Nie musisz się zwierzać ze swoich planów, jeśli tego nie chcesz. Takie pytania są zwyczajnie nie na miejscu.

Finanse

To temat, który jest niestosowny nie tylko podczas świątecznych spotkań. Nie wypada poruszać tematu statusu majątkowego, wysokości zarobków czy kredytów. Wszak dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach. I tego się trzymajmy!

Szkoła

Darujmy sobie rozmowy o ocenach, klasówkach, sprawdzianach. Dzieci też chcą odpocząć podczas świąt od tematów edukacyjnych. Dajmy odpocząć sobie innym. Miło spędźmy ten czas !

źródło: polskatimes.pl

zdjęcie: pexels.pl

Komentarze

Komentarze