Jak wychowywać syna, żeby SZANOWAŁ KOBIETY? Podpowiadamy!

Status kobiety różni się na całym świecie. Są kraje i miejsca na świecie, w których mężczyźni w ogóle nie szanują kobiet. W innych kobiety są stawiane na piedestale. Jak wychowywać syna, żeby szanował kobiety?

Każda kobieta zasługuje na szacunek, bez względu na jej wiek, rasę, narodowość czy wyznawaną religię. Jeśli masz syna i chcesz, by wyrósł na prawdziwego dżentelmena, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

1. Nie mów źle o jego ojcu

Bez względu na to, czy jesteś mężatką czy jesteś rozwiedziona, nigdy nie mów źle o ojcu twojego syna. Twój syn powinien zdawać sobie sprawę, że kobiety też szanują mężczyzn. Staraj się unikać kłótni, gdy twoje dziecko jest w domu. Jeśli twój (były) mąż nie szanuje cię i nie możesz nic z tym zrobić, nie oznacza to, że ty także powinnaś go nienawidzić. Pamiętaj, że jesteś wzorem dla swojego syna. Kiedy dorośnie, zrozumie, że jego tata nie miał racji.

2. Nie realizuj wszystkich jego kaprysów

Na pewno kochasz swojego syna i chcesz, żeby był szczęśliwy, ale realizacja wszystkich jego kaprysów nie jest dobrym sposobem na wychowanie syna, ponieważ sprawi, że twój synek będzie pewien, że kobiety muszą zrobić wszystko, aby zaspokoić męskie zachcianki i potrzeby.

3. Nie mów źle o innych kobietach

Możesz nie znosić swojej koleżanki z pracy, teściowej lub ciotki męża. To twój problem. Twój syn nie powinien wiedzieć, co naprawdę o nich sądzisz. W przeciwnym razie może pomyśleć, że niektóre kobiety są dobre, a inne nie zasługują na szacunek. Kontroluj swoje emocje, przynajmniej gdy w pobliżu jest twój syn.

4. Zaangażuj go w prace domowe i inne zadania

Matki rzadko proszą swoich synów o pomoc w gotowaniu, sprzątaniu i innych obowiązkach domowych, szczególnie jeśli mają córki. Ty i twój mąż powinniście dać przykład i pokazać swojemu synowi, że mężczyzna i kobieta są równi, jeśli chodzi o prace domowe i inne tego typu zadania. Jeśli masz córkę i syna, upewnij się, że nie jesteś ich służącą. Zaangażuj ich oboje w prace domowe.

5. Wytłumacz mu, że kobiety również osiągają sukcesy

Twój syn powinien wiedzieć, że kobieta, tak samo jak mężczyzna, ma prawo odnosić sukcesy. Nie musisz być bogatą bizneswoman, aby dzielić się swoimi osiągnięciami z synem. Już jesteś odnoszącą sukcesy matką, więc przypominaj o tym swojemu synowi tak często, jak to możliwe.

Czytaj też: OTO SPOSÓB NA WYCHOWANIE DZIECKA PRZEZ EWĘ FARNĘ. Dla innych matek ta metoda może okazać się…

Źródło: Womanitely

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze