Jak wydać mniej na świątecznych zakupach? Mamy kilka sposobów!

Święta to idealny czas, by móc obdarować bliskich wyjątkowymi upominkami, którymi możemy sprawić im niemałą przyjemność. Oczywiście wiąże się to z porządnymi zakupami, przez które chcąc, nie chcąc, nasz portfel solidnie ucierpi. A  gdyby tak móc kupić to co  wcześniej się zaplanowało, ale po nieco niższej cenie?

W święta nie chodzi o kombinowanie z przesadnie drogimi prezentami. Ważne jest, by każdy bliski otrzymał chociażby odrobinę radości. Poza tym, nie oszukujmy się,  grudzień to też ten czas, gdzie całość wszelkich wydatków gwałtownie wzrasta. Nie tylko ze względu na planowane kupno upominków, ale chociażby przygotowanie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej. Dlatego w tym celu warto wcześniej ustalić plan działania i rozeznać się w przewidywanych wydatkach, określając maksymalny możliwy budżet, który chcemy przeznaczyć na świąteczne podarki. Dobrze jest również rozejrzeć się za tańszą drogą zakupów, bo jeśli możemy kupić coś taniej, dlaczego by na tym nie skorzystać?

Zakupy przez Internet

Mimo, że nadal sporo osób preferuje zakupy w sklepie stacjonarnym, gdzie może dokładnie obejrzeć produkt, to sieć gwarantuje znacznie niższe ceny i oczywiście dużo szerszy asortyment. Jednak w obawie o brak możliwości zwrotu, klienci nie kwapią się  do zakupów internetowych. Należy jednak pamiętać, że każdy produkt kupiony przez internet można zwrócić. Gwarantuje to ustawa, zapewniając nam na to 14 dni.

https://www.instagram.com/chic.geeks/

Aplikacja sklepu

Warto zainstalować aplikację sklepu, w którym mamy upatrzony prezent. Empik, Rosmann, H&M posiadają swoje aplikacje, które można pobrać całkowicie za darmo ze strony: play.google.com na systemach Android. Działają one na zasadzie karty stałego klienta, oferując atrakcyjne rabaty i promocje. Zwykle też stwarzają możliwość gromadzenia punktów, których zebrana określona pula gwarantuje okreslone korzyści.

Porównywarki cenowe

Platformy internetowe służące do porównywania cen są również dobrym rozwiązaniem, aby zmniejszyć przewidywane wydatki. Ceneo czy Nokaut wskażą sklep, który będzie oferował najlepszą możliwą cenową okazję. Ciekawe są też portale z kuponami rabatowymi takie jak: kodyrabatowe.wizaz.pl czy alerabat.com.

https://www.instagram.com/thejacksonslondon/

Zdjęcie główne; https://www.instagram.com/urbanmarketlb/

Komentarze

Komentarze