Jak zabić koronawirusa? Pewien naukowiec wpadł na GENIALNY POMYSŁ!

„Noszenie maseczek ochronnych może zmniejszyć rozprzestrzenianie się koronawirusa” – stwierdzono w badaniu przeprowadzonym przez międzynarodową grupę naukowców. Ale czy możemy zrobić coś jeszcze?

Badanie w laboratorium

Podczas badania w laboratorium wykazano, że maski znacznie zmniejszały liczbę cząstek różnych wirusów rozprzestrzenianych przez zainfekowanych pacjentów. Ich liczbę zarejestrowano za pomocą specjalnego aparatu Gesundheit II, który symuluje ludzkie oddychanie i analizuje próbki powietrza. Eksperci stwierdzili, że potrzeba noszenia masek jest jak najbardziej uzasadniona w kontekście pandemii COVID-19.

W eksperymencie wzięło udział 246 osób z podejrzeniem wirusowych infekcji dróg oddechowych. Badanie przeprowadzone przez specjalistów z University of Hong Kong wykazało, że u 111 osób zaobserwowano, że liczba cząstek różnych wirusów wykrytych w kropelkach wydychanego powietrza, znacznie spadła. Jednocześnie wykazano, że maski prawie nie miały wpływu na ilość cząstek rinowirusa uwalnianych do atmosfery.

Co jeszcze możemy zrobić?

John Milton, wynalazca aparatu Gesundheit II, zauważył, że maski nie są najbardziej niezawodnym sposobem ochrony przed wirusami. Według niego, możemy zrobić jeszcze wiele innych rzeczy, m.in. zadbać o poprawę wentylacji w miejscach publicznych. Milton wpadł też na pewien świetny pomysł, który jest już w początkowej fazie badań. Jego zdaniem dużą skuteczność w zwalczaniu wirusów i bakterii mogłoby mieć instalowanie w różnych miejscach specjalnych lamp ultrafioletowych.

Czytaj też: KONTROWERSYJNE słowa znanego profesora! „Szczepionka NIC NIE DA! Trzeba…”

koronawirusa
Pixabay

Światowe rozporządzenia

W połowie marca Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stwierdziło, że noszenie masek jest konieczne tylko dla osób z objawami choroby i tych, którzy opiekują się chorymi. 4 kwietnia CDC zaleciło publiczne noszenie masek. Organizacja zauważyła, że ​​maski, w tym te domowej roboty, powinny być noszone nawet przez osoby bez objawów koronawirusa. W oświadczeniu stwierdzono, że nosiciele COVID-19 mogą nie być świadomi swojej choroby i mogą pozostawać źródłem wirusa.

Wcześniej prezydent USA Donald Trump wyjaśnił, dlaczego odmówił noszenia maski podczas pandemii koronawirusa. Amerykański lider zauważył, że akcesoria medyczne muszą być dostępne przede wszystkim dla lekarzy. Trump zwrócił też uwagę na dobrowolny charakter wdrażania tego typu zaleceń.

Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!

Źródło: Nature Medicine

Zdjecia: Pixabay

Komentarze

Komentarze