Jak zadbać o CERĘ ZIMĄ, aby uniknąć PIERWSZYCH ZMARSZCZEK? Sprawdź!

W okresie zimy nasza skóra jest bardzo przesuszona i podatna na powstawanie zmarszczek. W tym czasie powinniśmy zadbać o jej prawidłową pielęgnację i nawilżenie.

Odpowiednia pielęgnacja

Osoby z cerą trądzikową i łojotokową szerokim łukiem powinny omijać kosmetyki. które zawierają alkohol! Do mycia cer problematycznych nadają się wyłącznie delikatne i hipoalergiczne żele.

Jeśli masz to szczęście, że twoja cera jest normalna, do pielęgnacji skóry użyj ulubionego żelu lub toniku.

Damakijaż skóry

Czy zdarzyło ci się usnąć w makijażu? Jeżeli tak, postaraj się nigdy więcej nie powtarzać tego błędu. Jeśli nie zadbasz o odpowiednią pielęgnację wieczorem, cera na której jest makijaż nie będzie miała szans na regenerację. Makijaż zablokuje pory, co może doprowadzić do zapalenia skóry, podrażnień, trądziku.

Nawilżanie skóry

Bez względu na rodzaj cery nie możemy zapominać o odpowiednim nawilżaniu skóry. Kolejnym ważnym etapem jest zastosowanie odpowiedniego kremu. Na oczyszczoną skórę twarzy nałóż krem nawilżający. Stosuj go dwa razy dziennie (pod makijaż i tuż po wykonaniu demakijażu skóry!). Jeśli nie nawilżysz swojej skóry w prawidłowy sposób, zaczną pojawiać się zmarszczki, ponieważ cera przesuszona zdecydowanie szybciej się starzeje.

Źródło zdjęć: pixabay

Zobacz też: Masz SZARĄ CERĘ? Rozjaśnij ją za pomocą TEGO TANIEGO PRODUKTU!

Komentarze

Komentarze