Jaki wiek jest najlepszy na zamążpójście aby uniknąć rozwodu?

W dziej szych czasach decydujemy się na małżeństwo coraz później i częściej się rozwodzimy. Statystycznie, ślub bierzemy koło 30 roku życia, aby po kilku latach doświadczyć kryzysu, który często kończy się rozwodem. Jak zwiększyć szanse na szczęśliwe życie małżeńskie?

https://pl.freepik.com/

Nie zwlekaj

Według brytyjskiego ‘’The Sun’’, nie należy długo czekać z decyzją o małżeństwie. Kobiety są gotowe na ślub wcześniej i warto ten czas wykorzystać. Rozciąganie tej decyzji w czasie może przynieść negatywne konsekwencję. Nie trać zatem czasu. Tak więc, kiedy mamy największe szanse na znalezienie odpowiedniego kandydata? Według badań psychologiczno-socjologicznych, jest to pomiędzy 23. a 26. rokiem życia.

Wiek

Dlaczego właśnie, w wieku między 23. A 26. lat, mamy największe szanse na znalezienie najlepszego kandydata? Oto 3 wskaźniki:

  1. Atrakcyjność

Kobieta jak wino, im starsza tym piękniejsza. Jednak według badań, to właśnie w wieku 23 lat, czujemy się najbardziej atrakcyjne – Panowie są tego samego zdania.

  1. Zadowolenie

Wygląd nie jest najważniejszy. Aby zdecydować się na małżeństwo, trzeba polubić siebie i być zadowolonym ze swojego życia. Jak mówią badania, między 23. a 26. rokiem życia, czujemy się najbardziej usatysfakcjonowane. Następny taki moment przypada w okolicach czterdziestych urodzin.

  1. Stabilność

Naukowcy uważają, że to moment, w którym należy podjąć decyzję o założeniu rodziny. Kobiety w tym wieku są już na tyle dojrzałe, że odczuwają potrzebę stabilizacji i wewnętrznego spokoju. Tak więc, według analiz, 26 lat  to ostatni gwizdek na zaręczyny. Później ryzyko rozwodu wzrasta.

Oczywiście to tylko badania statystyczne, którymi nie należy się tak bardzo sugerować. A Ty, ile miałaś lat jak wyszłaś za mąż? Może nadal wszystko przed Tobą?

 

 

 

Komentarze

Komentarze