Jakie pieluchy wybrać? Podpowiadamy, czym się kierować.

Każda mama chce zapewnić komfort swojemu dziecku. Obecnie wybór pieluch na rynku jest ogromny i trudno podjąć decyzję, które wybrać. Czym należy się kierować przy wyborze pieluch? Na co zwrócić szczególna uwagę? Oto nasz mały pieluchowy poradnik.

Pieluchy są podstawowym artykułem higienicznym w pierwszych latach życia każdego dziecka. Przewijanie jest chyba najczęściej wykonywaną czynnością przez świeżo upieczonych rodziców. Wybór pieluch jest więc istotną kwestią. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę wybierając pieluchy dla naszej pociechy.

Komfort i wygoda dziecka

Wybierz pieluszki, które są miękkie i wygodne. Skąd mamy to wiedzieć przed zakupem? Tutaj z pomocą przychodzą fora internetowe, na których rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat różnych produktów. To bardzo cenne źródło informacji. Warto także zwrócić uwagę na to, czy producent stara się cały czas udoskonalać swój produkt w zakresie komfortu. Jeśli tak jest, z pewnością się tym oficjalnie chwali.

 

Źródło: www.pexels.com

 

Ochrona przed przeciekaniem

Jest to chyba najważniejsza kwestia decydująca o przydatności pieluch. Pieluszka ma chronić przed zmoczeniem i zabrudzeniem ubranek. Zwróć uwagę, czy pieluszka zawiera specjalną powłokę wewnętrzną, która szybko wchłania płynną kupkę, co zapobiega jej wyciekaniu. Nie bez znaczenia są też wbudowane w pieluszkę gumki otaczające nóżki niemowlęcia.

Błyskawiczna suchość

Niektóre pieluszki, mimo że dobrze zapobiegają wyciekaniu ich zawartości, nie zapewniają dziecku poczucia suchości i komfortu. Powoduje to płacz, marudzenie i wybudzanie się ze snu. Ponadto, gdy pieluszka natychmiastowo wchłania wilgoć, nie dochodzi do podrażnienia skóry dziecka Dzięki temu naturalna flora fizjologiczna dziecka jest chroniona.

Warto zwrócić uwagę na powyższe aspekty przy wyborze pieluch, co zapobiegnie wielu rozczarowaniom.

 

ZOBACZ TEŻ: Leukocyty w moczu dziecka. Co to oznacza?

 

Źródło: www.edziecko.pl

 

 

Komentarze

Komentarze