Jakie są najlepsze sposoby na utratę tłuszczu z nóg?

Jak zrzucić niechciany tłuszczyk z nóg? Jest na to kilka sposobów!

Tłuszcz na nogach

Wiele osób chce stracić tłuszcz w okolicach nóg. Osiągnięcie tego może jednak wymagać połączenia ćwiczeń wzmacniających mięśnie nóg i ogólnych zmian wspomagających utratę wagi.

Najlepsze strategie redukcji tkanki tłuszczowej w nogach

1. Ćwiczenia

Ćwiczenia to jeden z najlepszych sposobów redukcji tkanki tłuszczowej, w tym tłuszczu z nóg. Eksperci zalecają połączenie treningu siłowego i ćwiczeń aerobowych, aby otrzymać jak najwięcej korzyści.

2. Zmiany w diecie

Żadna konkretna dieta nie jest najlepsza do redukcji tłuszczu w nogach. Ogólnie rzecz biorąc, osoba zaczyna tracić na wadze, jeśli spala więcej kalorii niż przyjmuje, a zdrowa żywność, taka jak owoce i warzywa, ma zazwyczaj mniej kalorii.

National Institutes of Health (NIH) poleca jedzenie takich produktów, jak:

  • różnorodne owoce i warzywa
  • produkty pełnoziarniste, takie jak brązowy ryż i pieczywo pełnoziarniste
  • białko z różnych źródeł, które mogą obejmować fasolę, orzechy, nasiona, chude mięso i jajka
  • zdrowe oleje, takie jak oliwa z oliwek i oleje z orzechów

Również spożywanie dużej ilości pokarmów bogatych w błonnik może pomóc w utracie wagi. Ciało potrzebuje więcej czasu, aby strawić te pokarmy, więc osoba czuje się pełniejsza na dłużej. Wiele osób chcących schudnąć przechodzi także na dietę niskowęglowodanową, która kładzie nacisk na żywność, która ma niewiele węglowodanów i jest bogata w białko i zdrowe tłuszcze.

3. Zmniejszenie spożycia alkoholu

Spożycie alkoholu może przyczyniać się do przybierania na wadze, ponieważ napoje alkoholowe często zawierają dużo kalorii i nie dostarczają żadnych wartości odżywczych.

Ponadto picie dużych ilości alkoholu może prowadzić do niezdrowych wyborów żywieniowych, takich jak przejadanie się. Unikanie nadmiernej konsumpcji może pomóc w zapobieganiu przyrostowi masy ciała i zmniejszeniu niechcianego tłuszczu w nogach.

Czytaj też: Odkryto nową metodę odchudzania za pomocą… tłuszczu. Przetestujesz?

4. Stres

Wysoki poziom stresu może na różne sposoby szkodzić zdrowiu, w tym prowadzić do zmian apetytu, przejadania się i nadmiernego przyrostu masy ciała.

Jedno z badań z 2017 roku wykazało, że uczestnicy z wyższym poziomem stresu wyjściowego przybierali na wadze więcej w ciągu 6 miesięcy niż ci z niższym poziomem stresu. Znalezienie sposobów na relaks, takich jak medytacja, głębokie oddychanie i ćwiczenia relaksacyjne, może pomóc w walce z tym problemem.

5. Sen

Niewystarczająca ilość snu może zwiększyć prawdopodobieństwo przybrania na wadze. Sen reguluje różne hormony, w tym te, które wpływają na głód. Na przykład hormony leptyna i grelina, które pomagają regulować apetyt, bardzo odczuwają brak naszego snu. Niewystarczająca ilość snu powoduje wzrost greliny, która pobudza apetyt, a także zmniejsza produkcję leptyny, hormonu zwykle zmniejszającego uczucie głodu. Wystarczająca ilość snu może pomóc w regulacji produkcji hormonów. National Sleep Foundation zaleca spanie przez 7-9 godzin na dobę.

6. Liposukcja

W ostateczności pozostaje nam liposukcja. Liposukcja to chirurgiczna opcja usuwania niechcianej tkanki tłuszczowej.

Jeśli dana osoba nie jest w stanie stracić pożądanej wagi poprzez ćwiczenia, strategie dietetyczne i inne czynniki związane ze stylem życia, może porozmawiać z lekarzem na temat tej opcji.

Procedura obejmuje:

  • podanie środka znieczulającego
  • wstrzyknięcie roztworu zmniejszającego miejscową utratę krwi i obrzęk
  • wykorzystanie wibracji o wysokiej częstotliwości do rozbicia komórek tłuszczowych
  • użycie rurki i próżni do rozbicia i usunięcia tłuszczu przez jedno lub więcej małych nacięć
  • odprowadzenie nadmiaru krwi i płynów
  • zamknięcie nacięć i założenie opatrunku

Warto zaznaczyć, że liposukcja najlepiej sprawdza się u osób planujących utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Źródło: Medicalnewstoday

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze