Jej historia mogła SKOŃCZYĆ SIĘ TRAGICZNIE! Postanowiła usunąć PRYSZCZE WYBIELACZEM!

25-letnia Ella Gorton postanowiła opowiedzieć w mediach społecznościowych o swojej walce z trądzikiem. Mimo stosowania różnych środków farmaceutycznych, pryszcze nie chciały zniknąć. Ella kompletnie nie wiedziała już co ma robić, więc zdesperowana sięgnęła więc… po wybielacz.

Ella wspomina, że przez większość swojego życia cieszyła się gładką i świetlistą skórę. Jej problem pojawił się kiedy skończyła 21 lat. Skórę twarzy zaczęły pokrywać przerażające krosty i grudki. Ella Gorton, która specjalizowała się w zakresie wykonywania makijażu czuła się bardzo przygnębiona stanem swojej skóry. Miała wrażenie, że przez z to jak wygląda, ludzie będą kwestionować jej umiejętności zawodowe.

Gorton była bezradna wobec swojego problemu, więc w akcie desperacji, uciekła się do umycia twarzy wybielaczem! Rzecz jasna, to tylko pogorszyło stan zapalny skóry. Pomogła jej dopiero kuracja izotretynoiną, stosowana w leczeniu ciężkiego trądziku. Wokół leku pojawia się wiele kontrowersji, ponieważ udowodniono, że Roaccutane może powodować u pacjenta poważne skutki uboczne. W znacznym stopniu pogarsza on stan wątroby. U osób, które stosowały środek odnotowano przypadki prób samobójczych.

„Ciągle powtarzałam sobie, że to się ostatecznie wyjaśni, ale jedynie się pogarszało. Nigdy nie spodziewałbyś się trądziku w tym wieku. Po kilku miesiącach poszłam do lekarza, który pokazał mi tabelę. Jest pięć etapów i byłem na trzecim etapie. Przypomniałam sobie, że widziałem ten sam wykres, kiedy studiowałam kosmetologię w college’u i zastanawiałam się, jakie to okropne. Kiedy więc lekarz pokazywał mi tę tabelę, byłam tak zdenerwowana! Po prostu nie mogłam uwierzyć, że mówimy o mojej skórze(…)To było bardzo bolesne. Musiałam nauczyć się spać na plecach, bo gdybym spała z twarzą dotykającą poduszki, cysty pękałyby w nocy i pokrywały poduszkę krwią”- wspomina Ella Gorton.

Kuracja okazała się dla Elli strzałem w dziesiątkę! Jej stan cery znacznie się poprawił.

Ella Gorton, trądzik, próbowała usunąć pryszcze wybielaczem

Zobacz też: Pryszcze są TWOJĄ ZMORĄ? Ten tani i skuteczny SPOSÓB ZADZIAŁA NATYCHMIAST!

Źródło: @_myskinstory

Źródło zdjęcia: @_myskinstory

Komentarze

Komentarze