Jesteś rozkojarzony i masz problemy z zapamiętywaniem? Dowiedz się jak ĆWICZYĆ SWÓJ MÓZG

Jak pokazują badania w ciągu dnia jesteśmy skupieni tylko 30proc naszego czasu.

Mózg jest jednak elastyczny i należy go cały czas ćwiczyć. Niewątpliwie na umiejętność koncentrowania wpływa sen oraz aktywność fizyczna. Ponadto odpowiednia dieta bogata w produkty usprawniające procesy zapamiętywania.

 

Oto ćwiczenia na koncentrację:

liczenie słów: weź do ręki książkę i policz słowa w dowolnym akapicie. Wykonaj to ćwiczenie dwukrotnie, aby sprawdzić samego siebie. Jeśli nie zrobiłeś błędu, policz słowa na stronie. Licz w myślach przez 10-15min

liczenie od tyłu– policz w myślach od 100 do 1. W wersji utrudnionej policz od 100 do 1 co trzy liczby, a wiec 100, 97,94 itp.

powtarzanie słowa– wybierz słowo, które jest dla Ciebie inspiracją, powtarzaj je cały czas w myślach  prze ok. 5 min. Jeżeli w trakcie nic Cię nie rozproszy to powtarzaj przez kolejne 10 min.

skupienie uwagi na przedmiocie– weź do ręki przedmiot i skoncentruj się na nim jakby był najważniejszy na świecie. Nie możesz pomyśleć o niczym innym. Spróbuj wytrzymać prze 10-15min.

 

Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń zaobserwujesz zmiany. Podczas treningów zapewnij sobie ciszę i spokój. Bądź odprężony i zrelaksowany. Dopiero, gdy uspokoisz umysł, przejdź do wykonywania ćwiczeń.

 

ZOBACZ TEŻ:Ginekolodzy potwierdzają: ZWALCZA BAKTERIE I GRZYBY W OKOLICACH INTYMNYCH. Powinnaś zacząć to robić

Żródło:grinday/ pixabay

Komentarze

Komentarze