Jesz to samo co Twój partner ? To ogromny błąd !

Płeć ma kolosalne znaczenie przy wyborze diety. Gdy jesz to samo co Twój partner, możesz nie dostarczać sobie odpowiednich składników odżywczych. Jakie są różnice w diecie kobiet i mężczyzn? Sprawdź!

Potrzebujemy energii

Kobiety mają dużo mniejsze zapotrzebowanie na energię od mężczyzn. Wpływ na naszą przemianę materii mają hormony. Ciało kobiety ma zwykle tendencje do gromadzenia tkanki tłuszczowej, a mężczyzn do budowania masy mięśniowej. Nasze posiłki powinny odżywcze, ale zdecydowanie mniej energetyczne od tych przeznaczonych dla panów. Na nasze zapotrzebowanie energetyczne wpływa też cykl menstruacyjny.

Wrażliwość na ograniczenia

Drastyczne zmiany diety, zbyt niska kaloryczność posiłków mogą nam poważnie zaszkodzić. Taka dieta nie będzie skuteczna, a wręcz stanie się dla nas niebezpieczna. Gdy dobieramy sobie dietę musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby i zdrowie, a nie modne diety, które nam zaszkodzą.

Ważne składnik odżywcze

Dieta kobiet i mężczyzn różni się zapotrzebowaniem na składniki odżywcze. Panie potrzebują więcej błonnika, białek i tłuszczu. Błonnik reguluje pracę układu pokarmowego. Białko pomaga utrzymać masę mięśni szkieletowych na odpowiednim poziomie. Natomiast tłuszcze odpowiadają za właściwe funkcjonowanie układu hormonalnego.

Czego potrzebujemy?

Panom zwykle zależy na zbudowaniu masy mięśniowej dzięki odpowiedniej diecie. Paniom zależy na smukłej figurze, zgrabnej sylwetce, płaskim brzuchu a także na dobrym samopoczuciu i ładnym wyglądzie. Żeby spełnić wszystkie te wymagania, dieta musi zapewnić wszystkie składniki odżywcze i być urozmaicona. Zanim przejdziemy na dietę to warto ją dobrze zaplanować i skonsultować się z dietetykiem i lekarzem. Działając na własną rękę i wybierając modne diety cud, możemy sobie niepotrzebnie zaszkodzić. A nie o to przecież nam chodzi!

źródło: papilot.pl

zdjęcie: pexels.com

Komentarze

Komentarze