Jeżeli jesteście w związku, powinniście robić TO codziennie! Co dokładnie mamy na myśli?

Czy wiesz, że istnieje pewna rzecz, którą możesz zrobić każdego dnia, aby poprawić nie tylko swoje relacje z partnerem, ale także swoje zdrowie? Co dokładnie mamy na myśli? Czytaj dalej.

Trzymanie się za ręce to świetny lek przeciwbólowy

Wróć do czasów, gdy byłaś dzieckiem i zraniłaś się w kolano. Jaka była twoja pierwsza reakcja? Sięgnąć po rękę mamy lub taty. Jak pokazują badania, uścisk dłoni drugiej osoby może faktycznie zmniejszyć niewielki ból fizyczny lub psychiczny.

Trzymanie się za ręce obniża poziom stresu

Trzymanie się za ręce z kimś bliskim może w rzeczywistości obniżyć poziom hormonów stresu. Łącząc ze sobą dłonie, zmniejszasz poziom kortyzolu w organizmie, który jest hormonem stresu. Więc następnym razem, gdy poczujesz się przytłoczona, sięgnij po rękę bliskiej ci osoby.

Trzymanie się za ręce dodaje odwagi

Złapanie kogoś za rękę jest naturalną reakcją naszego organizmu na walkę ze stresującymi sytuacjami. Jest to nasza reakcja na przypływ adrenaliny. Świadomość, że możesz zaufać swojemu partnerowi w trudnej sytuacji, łapiąc go za rękę, może być naprawdę budująca.

Tworzy silną więź

Być może najbardziej oczywistą korzyścią z trzymania się za ręce jest to, że tworzy ono silną więź i między tobą a twoim partnerem. Wiele par podświadomie wyciąga ręce w tłumie, aby zapewnić sobie natychmiastowe poczucie przynależności. To uczucie jest wynikiem działania oksytocyny, która powstaje, gdy się dotykamy. Jest to hormon odpowiedzialny za wzmocnienie empatii i komunikacji w związku.

Czytaj też: Jak wzmocnić relacje ojciec-syn? Podpowiadamy!

Źródło: Psychology

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze