Kaja Godek zabrała głos w sprawie zmarłej 30-latki! Obwinia feministki

Kaja Godek opublikowała na swoim profilu na Facebooku post, w którym skomentowała śmierć 30-letniej ciężarnej kobiety w szpitalu w Pszczynie. Godek stwierdziła, że winę za śmierć Polki ponoszą środowiska feministyczne.

Śmierć 30-letniej Pani Izabeli która trafiła do szpitala w 22 tygodniu ciąży z powodu odpłynięcia płynu owodniowego poruszyła całą Polskę. Głos w sprawie tego czy mieliśmy do czynienia z błędem lekarskim czy też nowym prawem zakazującym aborcji zabrali lekarze i politycy, jak i środowiska feministyczne. Kaja Godek postanowiła w swoim wpisie oskarżyć feministki za śmierć Pani Izabeli.

Kaja Godek o śmierci ciężarnej kobiety

Jeśli ktokolwiek usprawiedliwiał brak ratowania życia pacjentki delegalizacją aborcji eugenicznej, to winne są środowiska feministyczne, bo to one kolportują kłamstwo, jakoby wyrok TK (Trybunału Konstytucyjnego – przyp. red.) nie pozwalał na ratowanie życia matki – napisała na swoim profilu

Może faktycznie w szpitalu ktoś w to uwierzył i odstąpił od niezbędnych działań? Jeśli tak było, to w takiej sytuacji to feministki mają na rękach krew tej kobiety. To ich wina, że medialna manipulacja stała się podstawą do zaniechania działania przez medyków – dodała Godek

Godek twierdzi, że doszło do błędu medycznego

Kaja Godek dodała również do swojego postu, że z komunikatu rodziny wynika, że śmierć pani Izabeli jest aktualnie badana w związku z popełnieniem błędu medycznego.

W rzeczywistości nikt nigdy nie zdjął z lekarzy obowiązku ratowania do końca obojga pacjentów. Ciężarna i jej poczęte dziecko to dwie osoby, które należy otoczyć opieką. Jeśli nie udaje się uratować obojga, ratuje się przynajmniej jedno z nich – w praktyce najczęściej matkę, bo w większości przypadków nie da się uratować dziecka zamiast matki, gdyż ta jest w czasie ciąży gwarantem jego przeżycia – napisała.

Z oświadczenia pełnomocniczki rodziny zmarłej wynika, że w sprawie toczy się postępowanie o tzw. błąd medyczny. Prawna ochrona życia dzieci nie ma nic wspólnego i w najmniejszym stopniu nie usprawiedliwia popełnienia błędu medycznego. To całkowicie różne sytuacje – podsumowała.

Kaja Godek postanowiła już na koniec swojego wpisu dodać informację o tym, że śmierć w zaistniałej sytuacji poniosły dwie osoby.

Źródło: WP
Zdjęcia: Pexel

Komentarze

Komentarze