Kąpiel w mleku – jakie są jej największe korzyści?

Kąpiel mleczna to starożytna praktyka polegająca na kąpieli z dodatkiem mleka. Kleopatra, władczyni starożytnego Egiptu, jest uważana za pierwszą kobietę, która zastosowała tę technikę w celu poprawy swojej cery. Ale to nie jedyna zaleta kąpieli z dodatkiem mleka…

Kąpiel w mleku – jakie są jej największe korzyści?

Kwas mlekowy obecny w mleku jest delikatnym środkiem złuszczającym martwy naskórek, podczas gdy tłuszcz mleczny zapewnia naszej skórze wilgotność, której tak bardzo ona potrzebuje, aby wyglądać i czuć się zdrowo.

mleku
Unsplash

Korzyści zdrowotne płynące z kąpieli mlecznej

  1. Poprawa zdrowia psychicznego. Większość korzyści płynących z kąpieli mlecznych jest związanych ze skórą, ale mogą one również pomóc w poprawie naszego zdrowia psychicznego.
  2. Złuszczanie naskórka. Jest to proces usuwania starych lub martwych komórek skóry. Podczas gdy złuszczanie zazwyczaj oznacza używanie peelingu, kwas mlekowy w mleku delikatnie rozrywa wiązania między komórkami skóry i pozwala na naturalne złuszczenie skóry. Jest to szczególnie korzystne dla osób o wrażliwej skórze.
  3. Ukojenie dla podrażnionej skóry. Osoby z wypryskiem, łuszczycą, wysypkami lub innymi podrażnieniami skóry, często odczuwają ulgę po zastosowaniu kąpieli mlecznej. Mleko może zmniejszać zarówno podrażnienia, jak i stany zapalne, które są często powodowane przez te dolegliwości.
  4. Nawilżenie skóry. Mleczny tłuszcz działa jak naturalny środek nawilżający skórę. Zwłaszcza w suchym lub zimnym klimacie, regularne kąpiele mleczne mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej, odpowiednio nawilżonej skóry, co obniża ryzyko chorób skóry lub innych dolegliwości.
  5. Lepszy wygląd skóry. Złuszczanie martwych komórek naskórka, może stymulować powstawanie nowych komórek, co może skutkować bardziej młodzieńczą skórą. Dodatkowo, po mlecznej kąpieli, skóra będzie również o wiele bardziej miększa i delikatna.
  6. Relaksacja i redukcja stresu. Ciepłe kąpiele mleczne mogą rozluźnić mięśnie ciała a czas spędzony w kąpieli pozwala na relaks psychiczny i odprężenie.

Czytaj też: Twoje dziecko NUDZI SIĘ podczas kąpieli? Oto 5 pomysłów na kreatywną zabawę w wannie

mleku
Unsplash

Źródło: Healthline.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze