Karmienie dziecka piersią wspomaga odchudzanie! PRAWDA czy MIT?

Karmienie piersią to naturalny proces, z którym musi zmierzyć się praktycznie każda świeżo upieczona mama. Wokół tematu powstaje wiele kontrowersji, specjaliści są jednak zgodni co do tego, że to najlepsza metoda karmienia dzieci poniżej 6 miesiąca życia. 

Dlaczego warto karmić swoje dziecko piersią?

Karmienie piersią jest najlepszym sposobem karmienia dzieci do 6. miesiąca życia.  Powinno się karmić noworodka na jego życzenie co 1 – 3 godziny, jednak nie rzadziej niż co 3 godziny.

Pokarm matki odżywia, dba o rozwój noworodka, chroni go i leczy. Podczas procesu laktacji do organizmu dziecka dostają się lekkostrawne białka, tłuszcze, węglowodany, a także niezbędne dla rozwoju maluszka sole mineralne. W mleku mamy znajdują się również drogocenne witaminy.

Dlaczego nie powinno się karmić dziecka rzadziej niż co 3 godziny?

Zbyt duże przerwy w karmieniu mogą doprowadzić do obniżenia poziomu cukru we krwi dziecka, słabszego przyrostu masy ciała oraz mniejszej produkcji pokarmu. W przypadku występujących problemów z karmieniem dziecka, warto skontaktować się z położną środowiskową lub doradcą laktacyjnym.

Czy to prawda, że karmiąc piersią szybciej chudniemy?

Produkcja mleka oraz karmienie wymagają od organizmu 500-1000 kalorii dziennie, dlatego karmiąc naturalnie malucha, szybciej stracisz zbędne kilogramy i będzie Ci łatwiej wrócić do formy sprzed ciąży. Pierwsze efekty będą widoczne już po pierwszym miesiącu po porodzie.

Źródło: canpolbabies.com, edziecko.pl

Zobacz też: Czy będąc W CIĄŻY można podróżować SAMOLOTEM? Poznaj odpowiedź

Zdjęcie: pixabay

Komentarze

Komentarze