Kiedy nastąpi KONIEC noszenia maseczek? JEST DATA!

Wiele osób nie może się doczekać chwili, w której zostanie zniesiony nakaz noszenia maseczek. Kiedy to wreszcie nastąpi? Czy dopiero za dwa lata, jak mówił ostatnio minister zdrowia Łukasz Szumowski?

Być może o wiele wcześniej!

Wszyscy mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli odetchnąć świeżym powietrzem bez konieczności noszenia na twarzy maski. Czy tak się stanie? Mimo iż jeszcze niedawno, minister zdrowia Łukasz Szumowski mówił, że maseczki będziemy nosić do wynalezienia szczepionki, czyli ok. 2 lata, teraz zapowiedział, że obowiązek noszenia maseczek ochronnych będzie powoli luzowany. Ale nie dla wszystkich!

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

data
Pixabay

Gdzie maseczki nie będą konieczne?

„Są województwa w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5 – np. województwo mazowieckie. W ciągu tygodnia-dwóch [21-28 maja – przyp. red.] możliwe jest poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju” – poinformował wiceminister zdrowia, Sławomir Gadomski.

Według najnowszych informacji, współczynnik ten zaczyna spadać w naszym kraju poniżej 1, co zdaniem ministra Szumowskiego, może oznaczać, iż w Polsce epidemia zaczyna powoli wygasać.

Czytaj też: KONTROWERSYJNE słowa znanego profesora! „Szczepionka NIC NIE DA! Trzeba…”

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze