Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? ZNAMY DATĘ!

Od poniedziałku, 20 kwietnia, polski rząd złagodził obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Możemy już swobodnie pójść na spacer do lasu i parku, biegać oraz jeździć na rowerze. A co z salonami fryzjersko-kosmetycznymi?

Co z fryzjerami i kosmetyczkami?

Wiele osób zastanawia się, kiedy będzie można pójść do fryzjera i kosmetyczki. To pytanie zadają sobie nie tylko klienci, ale także właściciele tego typu lokali, którzy z powodu epidemii koronawirusa, pozostawali przez ostatnie tygodnie bez pracy i środków do życia.

Czytaj też: Kiedy skończy się pandemia koronawirusa? Krzysztof Jackowski PODAŁ DATĘ!

fryzjera
Pixabay

Przybliżony termin otwarcia

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jeśli ilość zachorowań na koronawirusa utrzyma się na optymalnym poziomie, zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Kiedy to się stanie?

4 etapy łagodzenia obostrzeń

Otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych jest uwzględnione w harmonogramie 4 etapów stopniowego łagodzenia rządowych obostrzeń. W tym przypadku chodzi o etap III.

W tym etapie przewiduje się:

  1. Otwarcie zakładów fryzjerskich i kosmetyczek,
  2. Otwarcie sklepów w galeriach handlowych z istotnymi ograniczeniami,
  3. Umożliwienie działalności stacjonarnej z ograniczeniami w lokalach gastronomicznych.

Padła konkretna data

Jak wyliczyli eksperci, przybliżona data otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych to okres między 4 maja a 11 maja. Pamiętajmy jednak, że są to jedynie daty orientacyjne. Wszystko może ulec zmianie, jeśli koronawirus przybierze na sile.

Czytaj też: To NOWA BROŃ w walce z koronawirusem? Mamy jej w Polsce MILIONY ton!

fryzjera
Pixabay

Źródło: Eska.pl

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze