Kiedy warto dać mu DRUGĄ SZANSĘ? I czy warto?

Przy wielkim uczuciu to naturalne, że nawet po zerwaniu chcemy walczyć o drugą osobę. Pragniemy naprawić swoje błędy. Jednak osoba zraniona podejmuje w takiej chwili bardzo ważną decyzję. Zaufać jeszcze raz czy nie?

Ważna decyzja

Jeżeli planuje się powrót do siebie, należy używać nie tylko serca, ale i głowy. Serce może podpowiedzieć błędnie, mimo iż rozum odbiera jasne przesłanki, że dobrze nie będzie. Nie można robić odgórnych założeń, że teraz wszystko będzie w porządku. Jeżeli druga strona zawiniła, nie chodzi jedynie o wybaczenie. Trzeba być gotowym do wprowadzenia zmian w związku, aby funkcjonował lepiej i błędy się nie pojawiały. Zerwanie nie nastąpiło bez powodu, więc wypadałoby porozmawiać dlaczego tak się stało i co możemy zmienić.

Czy warto mu zaufać?

Zdrowa relacja powinna sprawiać, że będziemy czuć się bezpiecznie. Będziemy spokojne o to, że mężczyzna na sto procent zmieni swoje postępowanie. Jest to jednak proces długotrwały, jeżeli zawinił w znaczący sposób. Nie należy zmieniać swojego zachowania, jeżeli to nie w nim tkwił błąd, gdyż zatoczymy błędne koło. Poświęcając się dla istnienia związku doznamy kolejnych przykrości i rozczarowań. A przecież właśnie tego chcemy uniknąć.

Jeżeli w jego priorytetach jesteś na drugim miejscu, a pierwsze zajmuje np. praca czy hobby – musicie to omówić. Nie możesz być tylko dodatkiem do jego życia, żeby było ono pełne. Każda ze stron musi dawać coś od siebie, nie tylko jedna.

Czym druga szansa różni się od poprzedniego etapu związku?

Trzeba postawić jasno sprawę, wskazać to, co nam nie pasuje, co nas rani. Masz prawo być doceniana i traktowana z szacunkiem. A czyny zazwyczaj mówią więcej niż słowa, więc partner ma pełne pole do popisu, jeżeli chce odzyskać ukochaną. Jednak to ona musi zdecydować czy może dać drugą szansę. Czy jest to warte jej wysiłku i ryzyka, że znowu coś pójdzie nie tak.

Jeśli twój partner jest gotów zmierzyć się z kwestiami, które spowodowały pierwszy rozpad i konsekwentnie działać na rzecz lepszej relacji teraz, to miłość może być jeszcze silniejsza niż za pierwszym razem.

Czytaj też: Rozstanie nie musi kończyć się kłótnią! Zobacz, jak zakończyć związek Z KLASĄ

Źródło: Sheknows.com

Zdjęcie: Pexels

Komentarze

Komentarze