Kiedy zmiana czasu na zimowy? Sprawdźcie!

Już za trzy dni będziemy musieli przestawić swoje zegarki, ponieważ nastanie zmiana czasu na zimowy. Co to dokładnie oznacza?

Kiedy nastąpi zmiana czasu?

Zmiana czasu nastąpi już w niedzielę 27 października. Swoje zegarki będziemy musieli przestawić z godziny 3 na 2, więc zyskamy dodatkową godzinę snu. Niestety, musimy się liczyć z tym, że „dzięki” tej zmianie szybciej będzie zapadał zmierzch.

Nie wszyscy lubią zmianę czasu

Wiele osób nie lubi już samego określenia – zmiana czasu = bowiem oznacza to dla nich rozbicie dotychczasowego trybu dnia. Niektórym dokuczają bóle głowy, inni mają problemy z zasypianiem.

Czemu właściwie służy zmiana czasu?

Zmiana czasu ma uzasadnienie… ekonomiczne. „Zabieg” ten ma służyć lepszemu dostosowaniu czasu pracy do długości dnia i bardziej efektywnemu wykorzystaniu światła dziennego, na czym korzystają zakłady pracy, oszczędzając energię elektryczną.

Czy zmiana czasu odejdzie kiedyś w zapomnienie? 

Jest na to całkiem spora szansa. W 2018 roku Unia Europejska zapytała Europejczyków, czy chcieliby, żeby doszło do wycofania zmiany czasu, na co zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała, że tak. Oczekiwania obywateli zostały potraktowane bardzo poważnie, a Parlament Europejski przygotował, a później przegłosował odpowiedni projekt dyrektywy.

Najpóźniej w kwietniu 2020 roku kraje członkowskie powinny podjąć decyzję, który czas letni czy zimowy, będzie u niech obowiązywał po wycofaniu zmiany czasu. Możliwe, że kraje członkowskie podejmą decyzję o wprowadzenie wspólnego czasu w całej Unii.

Czytaj też: Garść porad! Sprawdź, jak dbać O ROŚLINY BALKONOWE ZIMĄ!

Źródło: Money.pl, Wp.pl

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze