Kilka życiowych RAD OD 90-LATKI! Zobacz, jak cieszyć się życiem!

Jess Hunt to redaktorka serwisu Kidspot. Jakiś czas temu, postanowiła opublikować w mediach społecznościowych listę rad, które przekazała jej 90-letnia babcia. Koniecznie je przeczytajcie. Może się okazać, że odmienią wasze dotychczasowe życie.

W ciągu tych wszystkich lat moja babcia nauczyła mnie wielu rzeczy. Oto kilka z nich. To lekcje, które dostała od życia w ciągu ostatnich 90 lat – przyznaje Jess Hunt.

Oto rady, których udzieliła 90-letnia babcia autorki.

Czas spędzony z bliskimi to największa wartość. Ciesz się każdą chwilą, którą spędzasz z rodziną i przyjaciółmi i nigdy nie odkładaj spotkania czy rozmowy przez telefon „na później”. Musisz być przygotowany, że to „później” może już nie nadejść.

Odkrywaj uroki życia każdego dnia. Wszystko, co robisz, jest darem – to, że prowadzisz samochód, że chodzisz, że możesz się samodzielnie wykąpać, ubrać, zjeść. Nie myśl, że to wszystko będzie trwało wiecznie – czasem wystarczy moment, żeby to stracić. Okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka. Doceniaj to, co masz.

Bądź uprzejmy. Na świecie jest dużo wojen i zła, za dużo. Uratować nas może uprzejmość – uśmiechy, drobne gesty, współczucie, pomoc. Miłość i pokój zawsze zwyciężą, trzeba tylko dać im szanse.

Pieniądze to nie wszystko – najważniejszy jest czas. Jeśli się postarasz, zawsze możesz zaoszczędzić. Czasu w żaden sposób nie możesz zatrzymać. Nieważne, ile pieniędzy uzbierasz – pewnego dnia wszystkie te pieniądze przepadną.

Kolekcjonowanie rzeczy to strata czasu. Wszystko, co ma dla nas znaczenie, na co zerkamy czasem z sentymentem, przez co ożywają wspomnienia, jest ważne tylko dla nas i tylko przez chwilę. W pewnym momencie życia będziemy musieli pozbyć się wszystkich tych rzeczy i zostaniemy tylko z tym, co mamy w sercu.

Zobacz też: PRZESTAŁA SIĘ STARZEĆ jako 20-latka! Wygląda jak dziewczyna syna

Źródło: mamadu.pl

Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze