Kinga Rusin apeluje, żeby PRZESTAĆ! Co ją tak ZBULWERSOWAŁO?

Kinga Rusin bardzo się temu sprzeciwia i apeluje, żeby przestać to robić. Co ma na myśli?

Apel z okazji 1 listopada

Dziś 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Czas, w którym odwiedzamy groby bliskich i składamy na nich kwiaty i zapalamy znicze. Pod cmentarzami aż zaroiło się od sprzedawców kwiatów, zarówno tych żywych, jak i sztucznych. Tym drugim bardzo się sprzeciwia Kinga Rusin.

Stop sztucznym kwiatom!

Kinga Rusin jest wielką miłośniczką ekologii. Nic w tym dziwnego, że nie lubi sztucznych, plastikowych kwiatów, które zostały dziś złożone na wielu polskich grobach.

Apel na Instagramie

Kinga opublikowała na swoim profilu zdjęcie ukazujące jak wyglądają po jakimś czasie sztuczne kwiaty. Gwiazda zaapelowała o nie zaśmiecanie cmentarzy takimi kwiatami i kupienie świeżych, naturalnych kwiatów.

„Kochani! Nie kupujmy plastikowych kwiatów na groby! To jest nie tylko fatalne dla środowiska, ale też nieestetyczne i nieekonomiczne. Stara plastikowa wiązanka pokryta brudem i kurzem wcale nie „zdobi” miejsca pochówku naszych bliskich przez okrągły rok! Wyrzucona na śmietnik, bo nie nadaje się do recyklingu, będzie rozkładała się kilkaset lat zatruwając powietrze i wody gruntowe. Albo zostanie spalona emitując do atmosfery trujące substancje” – napisała na swoim Instagramie Kinga.

Lepsze żywe

Zdaniem dziennikarki, o wiele lepiej jest zainwestować w żywe kwiaty, które są przyjazne dla środowiska.

„Te sztuczne kwiaty przyjeżdżają do nas najczęściej z Chin, gdzie produkowane są w toksycznych warunkach, byle szybko, byle tanio bez żadnych norm. To kompletnie niepotrzebna rzecz! W Polsce hodujemy przepiękne chryzantemy, wrzosy, anturium, róże. Mieliśmy słoneczny i ciepły październik, a więc ceny naturalnych kwiatów będą przystępne. Będą wyglądać przepięknie, a kiedy zwiędną ulegną biodegradacji, niczego nie zatruwając” – kontynuuje Kinga Rusin.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wolicie naturalne kwiaty, które trzeba co 2 tygodnie wymieniać, czy sztuczne, które mogą postać nawet pół roku?

Czytaj też: Kinga Rusin i jej córka Pola zaprotestują dziś przed Sejmem PRZECIWKO…

https://www.instagram.com/p/B4QA4Vwl25o/?utm_source=ig_web_copy_link

Źródło: Instagram

Zdjęcia: Instagram

Komentarze

Komentarze