Koniecznie przeczytaj! Kosmetyki i produkty, których musisz UNIKAĆ w czasie ciąży

Każda z nas wie, że w czasie ciąży należy wziąć pod uwagę to, co się je – na temat diety ciężarnych bardzo dużo się mówi. Często jednak zapominamy, że także to co stosujesz na skórę ma wpływ na dobre samopoczucie i zdrowie nienarodzonego dziecka. Poniższe składniki i produkty mogą być szkodliwe i dlatego należy ich unikać w tym 9 miesięcznym okresie.

Wątróbka: Wątroba zawiera witaminę A, której niektóre formy mogą być szkodliwe dla nienarodzonych dzieci. W czasie ciąży należy unikać oleju z wątroby dorsza z uwagi na zawartość witaminy A.

Nabiał: Zachowaj ostrożność podczas spożywania produktów mlecznych. Nie jedz serów dojrzewających lub pleśniowych, ponieważ mogą one zawierać bakterie Listeria, które prowadzą do poronienia. Należy również unikać surowych jaj i niepasteryzowanego mleka.

Alkohol: Unikaj alkoholu podczas ciąży, ponieważ może to poważnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Kofeina: Ograniczaj kofeinę do dwóch filiżanek kawy lub herbaty dziennie. Wysokie spożycie kofeiny podczas ciąży wiąże się ze zmniejszeniem masy urodzeniowej dziecka.

Leki na receptę: niektóre leki na receptę, powszechnie stosowane w leczeniu trądziku, zawierają substancje chemiczne uważane za szkodliwe.

Retinoidy: są kluczowym składnikiem wielu kremów i zabiegów przeciw zmarszczkowych. Są to rodzaje witaminy A, które pomagają przyspieszyć proces odnowy skóry. Nie ma wystarczających dowodów na to, że są bezpieczne w czasie ciąży.

Olejki eteryczne: powinnaś unikać stosowania olejków eterycznych podczas pierwszych 12 tygodni ciąży. W drugim i trzecim trymestrze są ogólnie uważane za bezpieczne.

DB

Źródło: simplysupplements.co.uk

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze