Koronawirus w Polsce. Czy można jeszcze wyjść z dzieckiem na spacer?

Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce rośnie. Coraz więcej osób objętych jest również kwarantanną. Mamy też niestety trzy ofiary śmiertelne. Jak będzie teraz wyglądało nasze codzienne życie?

Epidemia koronawirusa

Od kilkudziesięciu godzin w Polsce ustanowiony jest stan zagrożenia epidemicznego. Zamknięte są nie tylko szkoły, przedszkola, instytucje kulturalne, kluby, restauracje, ale także granice naszego kraju oraz częściowo – działalność galerii handlowych. Wstrzymano też ruch na lotniskach. Zdecydowano również o wprowadzeniu zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób, zarówno w budynkach, jak i na świeżym powietrzu.

Akcja #zostanwdomu

Władze kraju apelują, aby w miarę możliwości pozostać przez najbliższe 2 tygodnie w domu i stosować się do wszelkich zaleceń mających na celu wyeliminowanie rozprzestrzeniania się wirusa. Pamiętajmy jednak, że już dziś wielu z nas pójdzie do pracy. Będą to chociażby pracownicy sklepów, różnych urzędów, instytucji oraz banków.

Czytaj też: Tom Hanks ma KORONAWIRUSA! Dodatkowo wykryto u niego…

spacer
Unsplash

Co ze spacerami?

Wiele mam pozostających w domu z dziećmi, zastanawia się teraz, czy może jeszcze wyjść z dzieckiem na krótki spacer. Mimo iż specjaliści zalecają w okresie ogłoszonej przez WHO pandemii, całkowite niewychodzenie z domu, to nie powinniśmy zrezygnować ze spacerów z dziećmi.

Przebywanie na świeżym powietrzu jest niezwykle ważne, ponieważ pomaga naszemu organizmowi się dotlenić. Jednak wychodząc teraz z domu należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza gdy zamierzamy wybrać się na plac zabaw dla dzieci.

Unikajmy skupisk ludzi. Możemy przykładowo wybrać się do lasu, ale nie należy tego robić miejskimi środkami transportu, tylko własnym samochodem. Jeśli już wybierzemy się na osiedlowy plac zabaw, pilnujmy, by nasze dzieci nie miały bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

Należy też przestrzegać podstawowych zasad higieny  – np. nie dawać dziecku jedzenia, gdy ma brudne ręce. Trzeba też uważać, żeby nasze dziecko nie wkładało rąk do buzi oraz nie dotykało powierzchni, na których może być pozostawiony wirus.

Czytaj też: PANDEMIA koronawirusa! Jak MĄDRZE zrobić zakupy?

spacer
Unsplash

Źródło: Super Express

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze