Koronawirus w Polsce. Spory wzrost ZGONÓW.

Rośnie liczba zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 174 kolejnych zakażeniach koronawirusem. Wzrosła także liczba zgonów. Aktualnie dziś z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 18 osób.

-Mamy 174 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (77), wielkopolskiego (35), małopolskiego (10), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (9), śląskiego (8), podkarpackiego (6), łódzkiego (5), kujawsko-pomorskiego (4)” – napisało na Twitterze Ministerstwa Zdrowia.

Resort zdrowia przekazał także szczegółowe informacje na temat osób zmarłych z powodu SARS-COV-2. Jak wiadomo większość miała choroby współistniejące.

-Z przykrością informujemy o śmierci 18 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 82-K Ozimek, 78-K i 75-K Tychy, 78-K Goczałkowice, 69-M Bytom, 79-K Kraków, 66-M Kędzierzyn-Koźle, 78-K Grudziądz, 65-K Tarnobrzeg, 3-K Łosice, 79-M, 61-K, 85-K, 69-M, 87-K Warszawa, 65-K, 68-M- Radom, 84-M Racibórz” – czytamy w komunikacie Resortu Zdrowia.

Jak wynika z informacji resortu u wszystkich osób występowały choroby współistniejące.

Łącznie dziś potwierdzono w naszym kraju aż 380 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

 

W sumie w Polsce bilans osób zakażonych wynosi 7582 osoby. Nie żyje 286 osób.

-Będziemy te kroki rozkładali na drobne kroczki, takie, które również w pewnym reżimie sanitarnym musimy podejmować. Bo mamy też sytuację taką, że Polacy już bardzo długo będąc w izolacji, nauczyli się, że to nie jest sytuacja jakaś niezrozumiała. Wiemy już, jak postępować i to wręcz wchodzi w nawyki. Mieliśmy czas trochę nauczyć się, jak żyć z epidemią, bo niestety będziemy z epidemią żyć co najmniej przez rok, półtora roku, może dłużej, dopóki nie będziemy mieli szczepionki – powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski, kiedy padło pytanie o stopniowe zmniejszanie wprowadzonych obostrzeń.

Komentarze

Komentarze