Dziecko i Figura

Główna

Krem przeciwsłoneczny z filtrem Z ZESZŁEGO ROKU WYRZUĆ DO KOSZA! Używanie go może spowodować…

Każda z nas stara się w odpowiedni sposób zabezpieczyć skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Drogerie i sklepy z kosmetykami oferują całą gamę kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli przyszło ci do głowy, by wykorzystać w tej wakacje krem przeciwsłoneczny z ubiegłych wakacji – od razu podpowiadamy! NIE RÓB TEGO. Używanie go może przynieść ci wiele szkody. 

Jeśli krem z filtrem był z Tobą rok temu na wakacjach i smażył się na plaży nawet schowany pod ręcznikiem lub w plażowym koszyku, to oznacza, że działały na niego wysokie temperatury. Jego fotostabilność jest wątpliwa i może już nie zapewniać tak dobrej ochrony, a przecież nie chcesz ryzykować oparzenia- tłumaczy doktor Suseł.

Doktor dodaje również, że jeśli krem nie był prawidłowo przechowywany, wgłąb niego mogły dostać się niepotrzebne zanieczyszczenia, brud i piasek. To kolejny powód, dla którego powinnaś zrezygnować z używania kremów z filtrem z ubiegłych wakacji.

Jeśli w dodatku krem przeciwsłoneczny był nieszczelnie zamknięty i dostały się do niego piasek, woda itd., to znaczy, że jest zanieczyszczony i pewnie rozwijają się w nim jakieś bakterie. Nie warto ryzykować podrażnienia. Zawsze zalecam, by brać ze sobą na wakacje jeden krem z filtrem i na miejscu dokupować kolejne – tyle ile potrzeba. W ten sposób unikasz dylematów, co zrobić z filtrami sprzed roku – wyjaśnia dr Suseł.

Źródło: Women’s Health

Zdjęcie: Pixabay

Zobacz też: NIE STRESUJ SWOJEGO DZIECKA! Zobacz jak zmienia się układ nerwowy w sytuacjach stresowych

  
Wyżej